Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. To drugie zwycięstwo z rzędu 30-latka z Nowego Targu. Miejsca na podium wywalczyli także Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Do rywalizacji przystąpiło 40 zawodników, w tym siedmiu biało-czerwonych. Konkurs otworzył Timi Zajc, który oddał skok na odległość 133,5 metrów. Doszło do nietypowej sytuacji, ponieważ nikt nie był w stanie uzyskać lepszej noty od reprezentanta Słowenii. Dokonał tego dopiero Dawid Kubacki, ostatni na liście startowej. Zwycięzca sobotnich zawodów skoczył dwa metry krócej, ale wyższe noty od sędziów i rekompensata za wiatr pozwoliły Kubackiemu na liderowanie po pierwszej serii konkursowej.

Pozostali nasi skoczkowie także spisali się dobrze. Na półmetku 3. był Kamil Stoch , 4. Piotr Żyła, 6. Klemens Murańka, 11. Tomasz Pilch, 18. Paweł Wąsek i 21. Stefan Hula. Zatem wszyscy Polacy awansowali do finałowej rundy zawodów.

Pierwsza dziesiątka po pierwszej serii konkursowej:

zdjęcie: własne / berkutschi.com

Druga runda nie przyniosła wielu zmian. Świetne skoki oddali Żyła i Stoch. Obaj zawodnicy skoczyli odpowiednio 129 i 128 metrów. Wicelider Zajc nie wytrzymał presji i skoczył tylko 123,5 metrów. 20-latek spadł na 4. miejsce. Zwycięstwo przypieczętował Kubacki próbą na odległość 127 metrów. Skoczek z Nowego Targu wyprzedził Stocha o 10,3 punktu.

Czwarty wczoraj Tomasz Pilch dzisiaj był 7. Swój drugi skok zepsuł nieco Murańka i wypadł poza pierwszą dziesiątkę zajmując 11. lokatę. Na 19. pozycji konkurs zakończył Wąsek, a na 20. Hula. Dzisiejsze zawody można nazwać kalką wczorajszych zmagań. Ponownie podium zajęli Polacy, w dodatku zajmując te same pozycje.

Pierwsza dziesiątka po zakończeniu zawodów:

zdjęcie: własne / berkutschi.com

Pierwsza seria konkursowa została rozegrana z 12. belki startowej, finałowa z 13. belki.