Bayern Monachium pokonał w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain 1:0. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Kingsley Coman. Drużyna z Bawarii po raz szósty została najlepszą drużyną Europy. Robert Lewandowski został piątym w historii Polakiem, który wygrał to trofeum.

Od początku Bayern wyszedł na swoich rywali z wysokim pressingiem. PSG było rzadko na połowie przeciwnika. Dominacja Bawarczyków potwierdziło posiadanie piłki. Po dziesięciu minutach Bayern był przy futbolówce przez 62% czasu gry. Z czasem gra zaczęła się nieco wyrównywać.

Do pierwszej groźnej sytuacji doszło w 18. minucie, kiedy Neymar próbował zdobyć gola, Manuel Neuer dwukrotnie odbił strzały Brazylijczyka. W 22. minucie swoją szansę miał Bayern. Robert Lewandowski otrzymał górną piłkę, z półobrotu trafił jednak w słupek. Chwilę później po serii podań przed polem karnym Angel Di Maria oddał niecelny strzał.

Z powodu kontuzji gry nie dał rady kontynuować Jerome Boateng. W jego miejsce wszedł Niklas Suele.

Gra często była przenoszona z jednej strony na drugą. Zawodnicy obu zespołów próbowali, ale wiele strzałów było blokowanych. Bayern w ostatnich piętnastu minutach pierwszej połowy nastawił się na grę skrzydłami i dośrodkowaniami na Lewandowskiego lub wspierającego go Thomasa Mullera. Napastnik reprezentacji Polski w 32. minucie miał szansę główką pokonać Keylora Navasa, ale ten bez problemu złapał piłkę.

Pierwsza połowa rozczarowała. Praktycznie nie było okazji godnych zapamiętania. Taktyka Bawarczyków była nieskuteczna, a PSG nie potrafiło utrzymać się dłużej przy piłce.

Robert Lewandowski z 15 bramkami został królem strzelców LM

Na początku drugiej połowy spotkania doszło do spięcia pomiędzy Leandro Paredesem a Sergem Gnabrym. Sędzia Daniele Orsato obu ukarał żółtymi kartkami.

W 59′ minucie padł jedyny gol w tym meczu. Joshua Kimmich dośrodkował na dalszy słupek w kierunku Kingsley’a Comana, a francuski skrzydłowy głową z kilku metrów przymierzył i pokonał bramkarza paryżan.

Chwilę później Bayern stworzył podobną akcję. Tym razem w rolę dogrywającego wcielił się Thomas Mueller, ale piłkę, która przeszła Navasa wybił Thiago Silva.

Wraz ze zbliżającym się końcem tego pojedynku, gra zaczęła się zaostrzać. Nerwy puszczały przede wszystkim piłkarzom Thomasa Tuchela. Prowadzący mecz Daniele Orsato łącznie pokazał 8 żółtych kartek.

PSG w ostatnich minutach rzuciło całe swoje siły na atak. Mistrz Francji nie zdołał jednak doprowadzić do remisu. Bayern po raz szósty został najlepszą drużyną Europy. Robert Lewandowski stał się piątym w historii Polakiem, który wygrał to trofeum. Kapitan sprawił sobie piękny prezent, wczoraj obchodził 32. urodziny.

Paris Saint-Germain – Bayern Monachium 0:1 59′ Coman

Składy:

PSG: Navas – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat (80′ Kurzawa)- Paredes (65′ Verratti), Marquinhos, Herrera (72′ Draxler) – Di Maria (80′ Choupo-Moting), Mbappe, Neymar

Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng (25’Suele), Alaba, Davies – Goretzka, Thiago (86′ Tolisso) – Gnabry (68′ Coutinho), Mueller, Coman (68′ Perisić) – Lewandowski

Kartki: Paredes, Neymar, T.Silva, Kurzawa – Davies, Gnabry, Sule, Muller

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)

Stadion: Estadio Da Luz (Lizbona)