Liga Mistrzów UEFA to najważniejsze europejskie klubowe rywalizacje piłkarskie. Ich celem jest wyłonienie najlepszej drużyny w Europie. Mecze rozgrywane są na największych europejskich stadionach i przeznaczone są tylko dla męskich zespołów. Rozgrywki te znane są na całym świecie i co roku przyciągają na trybuny miliony kibiców. Mecze Ligi Mistrzów  również u bukmacherów cieszą się dużą popularnością. Nie inaczej będzie podczas tegorocznych zmagań. Fani piłki nożnej, którzy nie mogą pozwolić sobie na oglądanie spotkań na stadionach, tłumnie zasiądą przed telewizorami. Warto więc wiedzieć gdzie w tym roku uda się obejrzeć transmisje na żywo ze wszystkich piłkarskich starć oraz znać datę najważniejszych meczów.

Gdzie oglądać mecze Ligi Mistrzów?

Prawa do liga mistrzów na żywo posiadają dwie stacje telewizyjne. Są to: Polsat Sport Premium oraz TVP. Niestety wszystkie mecze, bez wyjątków, można obejrzeć jedynie na kanałach Polsat Sport Premium, gdyż telewizja publiczna posiada prawa do emisji tylko niektórych spotkań. Te wybrane TVP pokazuje na kanałach TVP Sport, TVP 1 oraz TVP 2.

Poza telewizją zmagania można oglądać na żywo również za pośrednictwem Internetu i serwisów PPV. Wykupując pakiet Polsat Sport Premium uzyskamy dostęp do transmisji wszystkich spotkań. Można to zrobić między innymi w serwisach takich jak Polsat Box Go, Canal+ ONLINE czy UPC TV. Wybrane mecze udostępniane przez telewizję publiczną obejrzeć można na platformie internetowej TVP Sport lub Player.pl. Dostęp do tych serwisów uzyskamy zarówno z pozycji przeglądarki internetowej jaki i Smart TV, czy aplikacji mobilnych.

liga mistrzów na żywo
Fot. Vlad1988 / shutterstock.com

Terminy zmagań fazy pucharowej Ligii Mistrzów

Pierwsze mecze w fazie pucharowej odbędą się 15 i 16 lutego oraz 22 i 23 lutego 2022 roku. Rewanże z kolei rozegrane zostaną 8 i 9 marca oraz 15 i 16 marca. Zmagania ćwierćfinałowe wystartują 5 i 6 kwietnia 2022 roku, a rewanże 12 i 13 kwietnia. Spotkania półfinałowe będą mieć miejsce 26 i 27 kwietnia, rewanże 3 i 4 maja 2022 roku. Wielki finał przewidziany jest na 28 maja 2022 roku.

Liga Mistrzów – Co warto wiedzieć?

Cała Liga Mistrzów składa się z dwóch faz: fazy grupowej oraz fazy pucharowej. W tej pierwszej biorą udział 32 zespoły, które podzielone są na osiem grup, po cztery zespoły w każdej. Wszystkie drużyny grają ze sobą po dwa mecze. Jeden rozgrywany jest na własnym stadionie, drugi – rewanż – na stadionie przeciwnika. Z każdej z grup awansują tylko dwa zespoły. Tegoroczne rozgrywki fazy grupowej wystartowały 14 września 2021 roku, a zakończyły się 8 grudnia 2021 roku.

W fazie pucharowej znajduje się więc 16 drużyn. Podczas losowania wyłanianych zostaje osiem par, a zwycięzcy poszczególnych dwumeczów mierzą się ze sobą w meczach ćwierćfinałowych, a później półfinałowych. Wszystkie te spotkania rozgrywają się w systemie „mecz – rewanż”. Do finału przechodzą dwie drużyny, które rozgrywają tylko jedno spotkanie. W tym roku zmagania fazy pucharowej rozpoczną się 15 lutego 2022 roku, a zakończą spotkaniem finałowym 28 maja 2022 roku.