Czy w Polsce można obstawiać przy pomocy kryptowalut?

W Polsce można posiadać kryptowaluty, korzystać z giełdy kryptowalut jednak brakuje regulacji, które pozwalałyby podjąć grę przy pomocy BTC. Czołowi polscy bukmacherzy, czyli STS i Fortuna w pełni przygotowali się na przyjmowanie kryptowalut, czekają jedynie na udzielenie zielonego światła w tym aspekcie. Fani czekają z niecierpliwością na wprowadzenie BTC, gdyż uzyskają wiele benefitów.

W wielu państwach świata klienci zakładów bukmacherskich bez przeszkód obstawią mecze ulubionych drużyn przy pomocy BTC. Jadąc do Kijowa możemy zaobserwować mnóstwo zadowolonych fanów, obstawiających derby stolicy Ukrainy, Arsenał Kijów vs. Dynamo przy pomocy BTC. Fani z Estonii, Brazylii i wielu innych państw, również mają taką możliwość. Czołowym operatorem jest Rivalo, ale są również inni

Operatorzy również oczekują na takie rozwiązanie, obecnie tracą tak naprawdę wszyscy, gracze którzy muszą grać poza granicami naszego państwa, operatorzy którzy tracą klientów i Ministerstwo Finansów, które mogłoby osiągnąć znacznie wyższe wpływy do budżetu państwa. Pamiętajmy, że legalnie działający operatorzy, odprowadzają pieniądze do kasy państwa. Operatorzy którzy mają stały dopływ środków, mogą też więcej przeznaczać na rozwój polskiego sportu.

giełdy kryptowalut

Czy w Polsce działają krypto bukmacherzy?

Swoje usługi stara się dostarczać polskim fanom Bet-at-home, który jednak w świetle polskiego prawa jest nielegalny. Czołowy w skali świata bukmacher, sponsorujący m. in. reprezentację Niemiec w hokeju na lodzie, nie postarał się jeszcze o licencję, by działać w Polsce. Prawnicy współpracujący z tym operatorem powołują się na prymat prawa europejskiego, jednak polityka polskiego rządu jest nieugięta, Bet-at-home jest zwalczany, blokowane są strony, poprzez które wychodzi do miłośnika sportu w Polsce. Obecna sytuacja w Polsce jest ciekawa, z jednej strony Legia Warszawa wypuściła na rynek tokeny, z których wpływy były znaczne, pozwoliły na zakup doskonałych w skali Polski zawodników m.in. Emreliego, Kastrati, Muci, z drugiej zaś polski fan nie może zagrać za BTC.

Sytuacja taka trochę kompromituje nasz kraj, gdyż w wielu krajach, również w Malezji i na Ukrainie można grać u bukmacherów z kryptowalutami, nasze państwo zaś ciągle traci. Oczywiście Polska kiedyś zalegalizuje możliwość płacenia przy pomocy kryptowaluty, jednak póki co szkoda tych wpływów do budżetu, które państwo traci. Gracz świadomy wie, że ma wybór, jeśli nie otrzyma możliwości płacenia BTC w Polsce wyjedzie do Lwowa, Kijowa czy Tallina, gdzie dostanie możliwość postawienia kuponu w ten sposób.

Podsumowanie

Płacenie przy pomocy kryptowaluty nie jest chwilową modą, BTC jest przyszłością światowego sportu. W Polsce możemy mieć kryptowaluty, obracać nimi na giełdach kryptowalut, jednak wciąż czekamy na możliwość gry u operatorów zakładów wzajemnych przy ich użyciu. Prędzej czy później takie rozwiązanie jednak nastąpi, z wielu przyczyn lepiej by było to niedługo. Czołowi polscy bukmacherzy są w pełni gotowi by przyjmować zakłady przy pomocy BTC, czekają jednak na zielone światło ze strony rządu.