Reprezentacja Anglii pokonała 0:1 na wyjeździe Islandię. Gola dla Synów Albionu z rzutu karnego zdobył Raheem Sterling. Tym samym podopieczni Garetha Southgate’a zrewanżowali się za sensacyjną porażkę na Euro 2016.

Przed meczem w roli faworytów stawiano Anglików i to miało przełożenie na boisku. Islandczycy w ciągu 45 minut oddali tylko jeden strzał, który był niecelny. Synowie Albionu mimo gry w ataku takich gwiazd jak Harry Kane, Jadon Sancho czy Raheem Sterling nie strzelili gola.

Podobnie przebiegła druga część rywalizacji na Laugardalsvollur. Nie zmienił tego nawet fakt, że ostatnie 20 minut przyjezdni grali w osłabieniu. Kyle Walker za faul na Arnorze Traustasonie zobaczył drugi żółty kartonik i musiał zejść z boiska.

GIBRALTAR LEPSZY OD SAN MARINO W MECZU OUTSIDERÓW

Emocje przyszły dopiero w końcówce. Po strzale Sterlinga sędzia dopatrzył się ręki Sverrira Ingasona. Islandzki defensor za przewinienie wyleciał z murawy. Do jedenastki podszedł Sterling, który lekkim strzałem w środek bramki pokonał Hannesa Halldorsona.

Po chwili mieliśmy rzut karny dla gospodarzy. Birkir Bjarnason przestrzelił wysoko ponad poprzeczką i zaprzepaścił szansę swojej drużyny na remis.

To było bardzo słabe spotkanie w wykonaniu obu drużyn, Anglia miała dużo szczęścia. Choć goście zdecydowanie przeważali, to niewiele wskazywało na to, że zobaczymy w tym meczu jakieś bramki.

Islandia – Anglia 0:1 90′ Sterling

Składy:
Islandia: Halldorsson – Hermannsson, Ingason, Arnason, Magnusson – Traustason (76′ Hallfredsson), Bjarnason, Palsson, Thorsteinsson (65′ Sigurdsson)- Sigthorsson, Bodvarsson (90+1′ Fridjonsson)
Anglia: Pickford – Walker, Gomez, Dier, Trippier – Rice, Ward-Prowse, Foden (68′ Ings)- Sancho (73′ Alexander-Arnold), Kane (78′ Greenwood), Sterling

Kartki: Ingason (czerwona, za dwie żółte) – Walker (czerwona, za dwie żółte), Gomez
Sędzia: Srdjan Jovanović (Serbia)
Stadion: Laugardalsvollur (Rejkjawik)

Dzisiaj wieczorem drugie spotkanie w grupie drugiej dywizji A. Dania zmierzy się z Belgią.