Reprezentacja Gibraltaru wygrała 1:0 (1:0) z San Marino w meczu dywizji D Ligi Narodów UEFA. Bramkę strzelił Graeme Torilla. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo od października 2018 roku.

To było historyczne, bo pierwsze spotkanie pomiędzy Gibraltarem i San Marino. Są to najniżej sklasyfikowane drużyny ze strefy UEFA w rankingu FIFA. Dla tych zespołów uniknięcie porażki jest wielkim wydarzeniem. Wreszcie mieliśmy się okazję przekonać, kto ma nieco większe umiejętności.

Zarówno jedni i drudzy nie wykazali wielkiego zaangażowania przez większość czasu pierwszej połowy meczu. Do pewnego momentu największą atrakcją był…samolot, który przefrunął nad stadionem.

PORTUGALIA – CHORWACJA, GDZIE OGLĄDAĆ? TRANSMISJE NA ŻYWO W TV I INTERNECIE

Przeważającą stroną był Gibraltar, który dobrą okazję stworzył w 36. minucie. Ethan Brito skierował jednak futbolówkę obok bramki Elii Benedettiniego.

Swoją wyższość na boisku piłkarze Julio Ribasa udokumentowali kilka minut później. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Liama Walkera na bramkę zamienił debiutujący w narodowych barwach obrońca Graeme Torilla.

Druga połowa nie przyniosła zmiany, jeśli chodzi o rezultat spotkania. Jedyną szansę na gola goście mieli kilka minut po wznowieniu gry. Filippo Berardi minął bramkarza Gibraltaru, ale nie trafił do siatki.

Ciekawą sytuację zobaczyliśmy w ostatnim kwadransie. Roy Chipolina wykonał świetne, kilkudziesięciometrowe podanie, do którego dopadł Brito. Gracz Mons Calpe nie potrafił tego wykorzystać i uderzył prosto w bramkarza rywali, który sparował piłkę na rzut rożny.

Gibraltar – San Marino 1:0 42′ Torilla

Składy:
Gibraltar: Coleing – Olivero, Mouelhi, Torilla (81′ Sergeant), Annesley (84′ Ronan) – Casciaro (78′ Badr), Chipolina, Walker – Wiseman, Hernandez, Brito
San Marino: Benedettini – Brolli, Simoncini, Rossi (78′ Hirsch) – Battistini (46′ D’Addario), Golinucci, Zonzini (65′ Ceccaroli), Mularoni, Palazzi – Nanni, Berardi

Kartki: Walker – Nanni, Simoncini
Sędzia: Aleksandrs Anufrijevs (Łotwa)
Stadion: Victoria Stadium (Gibraltar)

W dywizji D grupy składają się z trzech drużyn. W kolejnym meczu San Marino w Serravalle podejmie Liechtenstein. Starcie już w najbliższy wtorek, 8 września.