Piłka nożna od wielu lat wywołuje pośród społeczności wielkie emocje. Niezależnie od tego, czy oglądamy ulubioną drużynę ze znajomymi w barze, sami przed telewizorem, czy też na żywo na stadionie. Każda okazja jest dobra, aby wspierać klub. Nie zważając na sposoby komunikacji musimy stwierdzić, że mimo wszystko najczęściej wybieramy opcję wygodnego siedzenia na kanapie i śledzenia wyniku. Dobrze, gdy mamy bezpośredni dostęp do kanałów, jednak nieustanne zmiany spowodowane prawami do transmisji wymuszają na nas dopasowanie się do określonej sytuacji.

Liga angielska już niebawem

Liga angielska jest jedną z najciekawszych, a co za tym idzie, jedną z najbardziej pożądanych lig do oglądania. Mocne pojedynki fizyczne, twarda, nieustępliwa gra oraz duża dawka bramek sprawiają, że każdy fan piłki nożnej nie przejdzie koło niej obojętnie. Co więcej, wiele osób jest zakochanych w brytyjskich klubach, a oglądanie meczu ulubionej drużyny traktują jak święto. Emocjonujące mecze premier league to także sposób na rozładowanie napięcia po ciężkim tygodniu oraz możliwość obstawiania wyników.

Wiadomo, że wszystkie te czynności są łatwiejsze, jeżeli bezpośrednio po włączeniu odbiornika jesteśmy w stanie obejrzeć spotkanie. W ubiegłym sezonie taką możliwość stwarzał nam Canal+. Niemniej jednak ta stacja telewizyjna wraz z zakończeniem sezonu straciła prawa do transmisji ligi angielskiej. To oznacza, że kibice chcąc oglądnąć mecze premier league będą musieli poszukać innych rozwiązań. A te wcale nie są skomplikowane. Z pomocą przychodzi nam alternatywa, którą poznało już wielu kibiców piłki nożnej.

mecze premier league
Julian Prizont-Cado / Shutterstock.com

Czy nadal będziemy mogli oglądać ligę angielską?

To, że Canal+ nie będzie już transmitował Premier League nie oznacza, że zostajemy całkowicie odcięci od ulubionych pojedynków. Co prawda wciąż toczą się rozmowy tej stacji mające na celu udostępnić kibicom wybrane spotkania, jednak chyba na dobre musimy pogodzić się z tym, że całokształt transmisji przejmie kto inny. Czy jest to dobre rozwiązanie? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak po czasie sami będziemy w stanie wysnuć odpowiednie wnioski.

Nowy gracz na rynku transmisji sportowych

Do gry wkroczyła firma Viaplay, która 6 sierpnia 2022r. wyemituje premierowe spotkanie ligi angielskiej. Co więcej platforma z legły, aby przewidywać. Niemniej jednak kibice nie mogą czuć się nieszczęśliwi z tego powodu, bowiem wciąż będą mieli możliwość oglądania ligi angielskiej na polskich platformach. Co więcej, Viaplay posiada już szerokie doświadczenie na tym polu, ponieważ już w ubiegłych sezonach mogliśmy cieszyć oko spotkaniami innych wiodących lig europejskich. Miesięczny koszt dostępu do platformy nie należy do najdroższych w związku z czym nikt nie powinien narzekać na takie rozwiązanie. Ponadto, wiele osób ma już dostęp do tej platformy w związku z zawarciem stosownej umowy z dostawcą telewizji, bądź też wykupił wcześniej takie rozwiązanie w celu oglądania innych transmisji. W takim przypadku oznacza to nic innego, jak rozszerzenie dotychczasowych możliwości, dzięki którym oferta staje się jeszcze ciekawsza.