Jagiellonia Białystok zremisowała przed własną publicznością z Wisłą Kraków 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił Maciej Makuszewski, a dla gości Jakub Błaszczykowski.

Pierwszy gol padł w 25. minucie. Jakov Puljić głową zagrał do Macieja Makuszewskiego. Ten popisał się świetnym strzałem z dystansu i pokonał Mateusza Lisa. Wydaje się, że bramkarz mógł obronić to uderzenie, ponieważ piłka leciała w środek bramki.

Gospodarze nie nacieszyli się prowadzeniem długo. W 33. minucie piłkarze Artura Skowronka doprowadzili do remisu. Jakub Błaszczykowski oddał strzał sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od Błażeja Augustyna czym zmyliła Pavelsa Steinborsa i wpadła do siatki.

Po pierwszej połowie było widać przewagę piłkarzy Jagiellonii, aktywny był zwłaszcza Makuszewski, który nie tylko zdobył bramkę, ale rajdami stwarzał okazje dla swoich kolegów. Wisłę było stać tylko na pojedyncze zrywy.

Druga połowa nie obfitowała w tak duże emocje. Celnych strzałów było jak na lekarstwo, a bramkarze obu drużyn mieli stosunkowo niewiele pracy. Spotkanie w Białymstoku zakończyło się podziałem punktów. Dla Bogdana Zająca był to debiut w roli pierwszego trenera w Ekstraklasie. Ze swoich podopiecznych może być umiarkowanie zadowolony.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 1:1 25′ Makuszewski – 33′ Błaszczykowski

Składy:

Jagiellonia: Steinbors – Arsenić, Runje, Augustyn, Wdowik (62′ Bodvarsson)- Romanczuk, Pospisil (85′ Camara) – Makuszewski (71′ Mystkowski), Imaz, Prikryl (62′ Bida) – Puljić (85′ Bortniczuk)

Wisła: Lis – Sadlok, Mehremić, Janicki, Burliga – Chuca (84′ Abramowicz), Zhukov (85′ Kuveljić) – Savić, Błaszczykowski (73′ Basha), Jean Carlos (68′ Szot) – Buksa (68′ Beqiraj)

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2

W następnej serii gier Jagiellonię czeka wyjazd do Warszawy na mecz z Legią. Wisła na swoim stadionie podejmie Śląsk Wrocław.