Reprezentacja Niemiec zremisowała 1:1 z reprezentacją Hiszpanii w 1. kolejce grupy 4 dywizji A Ligi Narodów UEFA. Gola w 51. minucie dla gospodarzy zdobył Timo Werner. Punkt dla Hiszpanów uratował Jose Gaya.

Niemcy wyszli na boisko w eksperymentalnym składzie. Selekcjoner nie powołał zawodników Bayernu Monachium i RB Lipsk, które w sierpniu zakończyły rozgrywki w Lidze Mistrzów. Szansę debiutu od pierwszej minuty otrzymał Robin Gosens z Atalanty Bergamo.

Luis Enrique ma przebudować Hiszpanię, która ostatnich lat nie może zaliczyć do udanych. Od 2014 roku La Roja na wielkiej imprezie nie dotarła chociażby do ćwierćfinału. Po problemach rodzinnych były trener Barcelony może skupić się na pracy.

W pierwszej połowie tempo było bardzo spokojne, sędzia ani razu nie sięgnął po kartonik. Na pierwszy celny strzał czekaliśmy do 11. minuty. Toni Kroos wypatrzył na prawej stronie Thilo Kehrera. Obrońca z ostrego kąta oddał strzał, który wybronił David De Gea.

remis

Chwilę później kapitalną okazję miał Rodrigo. Piłkarz Leeds mógł wykorzystać nieporozumienie Kevina Trappa z Emre Canem i uderzyć na pustą bramkę, ale zwlekał tak długo, że Niemcom udało się naprawić błąd.

W dalszej części meczu dobre okazje mieli po stronie gospodarzy Leroy Sane i po stronie przyjezdnych Sergio Busquets. Golkiperzy wychodzili obronną ręką i drużyny zeszły z boiska przy wyniku 0:0.

W 51. minucie padł pierwszy gol w tym starciu. Gosens z lewej strony zagrał w pole karne do Timo Wernera. Nowy nabytek Chelsea pewnym uderzniem w lewy dolnym róg pokonał De Geę. Dziesięć minut później napastnik mógł podwyższyć wynik, ale nie zdołał dobiec do piłki i trafił tylko w boczną siatkę.

Kiedy wydawało się, że gospodarze zdobędą trzy punkty, podopieczni Luisa Enrique rzutem na taśmę wypracowali sytuację dającą bramkę. Ferran Torres dośrodkował, a po pojedynku główkowym do piłki dopadł Jose Luis Gaya, który z bliska trafił do siatki.

Niemcy – Hiszpania 1:1 51′ Werner – 90+6′ Gaya

Składy:
Niemcy: Trapp – Kehrer, Sule, Can, Gosens – Rudiger, Kroos – Draxler, Gundogan (74′ Serdar), Sane (63′ Ginter) – Werner (90′ Koch)
Hiszpania: De Gea – Carvajal, Ramos, P.Torres, Gaya – Ruiz (80′ Oscar), Busquets (57′ Merino), Thiago – Navas (46′ Fati), Rodrigo, F.Torres