Robert Gumny został nowym zawodnikiem FC Augsburg. Obrońca podpisał z niemieckim zespołem kontrakt do 2025 roku. Lech Poznań zarobił około 3 milionów euro.

Robert Gumny jest wychowankiem Lecha Poznań. W pierwszym zespole Kolejorza zadebiutował pod koniec sezonu 2015/16. Od trzech lat regularnie grał w podstawowym składzie Lecha. Z czasem wyrósł na jednego z czołowych obrońców Ekstraklasy. Wielu mówi, że Gumny może być następcą Łukasza Piszczka. 22-latek obrał podobną drogę jak legenda Borussii Dortmund.

Gumny mógł trafić do Bundesligi znacznie wcześniej. W styczniu 2018 roku zawodnik miał dołączyć do Borussii Moenchengladbach. Prawy obrońca miał pobić ówczesny rekord transferowy (kwota 6,5 mln euro), ale na przeszkodzie stanęła kontuzja i klub nie chciał ryzykować.

Robert Gumny od kilku dni przebywał w Augsburgu, gdzie przechodził testy medyczne. W środę wieczorem oficjalnie podpisał 5-letnią umowę. Według mediów wicemistrz Polski ma zarobić na swoim wychowanku około 3 milionów euro. Lech miał zapewnić sobie bonusy i procent od kolejnego transferu Gumnego.

„Cieszę się, że FC Augsburg daje mi szansę sprawdzenia się w Bundeslidze. Jestem zadowolony z tego nowego wyzwania i chcę odpłacić się za zaufanie, jakim klub mnie obdarzył. Dla mnie oznacza to duży krok w mojej karierze” – powiedział w rozmowie dla oficjalnej strony Augsburga Robert Gumny.

FC Augsburg to 15. drużyna minionego sezonu Bundesligi. 22-latek nie jest jedynym Polakiem w kadrze Augsburga. Na początku lipca do klubu trafił Rafał Gikiewicz, na zasadzie wolnego transferu przeszedł z Unionu Berlin.

fot. Marcin Kadziolka / shutterstock.com