Kontrakt Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Umowa wygasa więc za niecałe półtora roku. Ten czynnik sprawia, że dużo spekuluje się o odejściu 22-latka do innego klubu. Trener ekipy mistrza Francji postanowił udzielić komentarza do całej tej sytuacji.

Ostatnio Neymar w wywiadzie powiedział, że chce zostać na kolejne lata na Parc des Princes. Brazylijczyk był łączony z powrotem do FC Barcelona, ale w obliczu takich słów wszystko jest już jasne.

„Chcę zostać w PSG i mam nadzieję, że Mbappe też tego chce.” – mówił Neymar.

W zeszłym sezonie PSG awansowało do finału Ligi Mistrzów, gdzie ostatecznie lepszy okazał się Bayern Monachium. Mistrzowie Francji zdają sobie sprawę, że byli bliscy zdobycia upragnionej Champions League. Drużyna bez wątpienia w kampanii 2020/21 spróbuje powtórzyć sukces z ubiegłego roku.

Pochettino od niedawna jest trenerem Paris Saint-Germain. Początek przygody we Francji w wykonaniu Argentyńskiego szkoleniowca można określić średnim. W Ligue 1 zdążył już zgubić kilka punktów. Ma on jednak jeszcze przed sobą dużo czasu, aby wcielić swoje założenia taktyczne w życie.

Zobacz też: Kolejny KURIOZALNY błąd w grze FIFA 21! Na stadionach dzieją się KOMICZNE rzeczy

Zarówno Neymar jak i Mbappe są obecnie na etapie negocjowania nowych umów z klubem. Jak już wiemy, Neymar wyraża chęć zostania w Paryżu. W przypadku Francuza nie dostaliśmy jeszcze z jego strony jasnej deklaracji co do przyszłości. Kylian Mbappe w ostatnich miesiącach jest bardzo mocno powiązywany z przenosinami do Realu Madryt.

„Myślę, że Mbappe będzie kontynuował grę w Paris Saint-Germain. To moje odczucie, a nie informacja.” – mówił Mauricio Pochettino.

Mauricio Pochettino udzielił ostatnio wywiadu dla RMC Sport, gdzie można było dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Trener Paryżan odniósł się także do przyszłości Neymara.

„Myślę, że obaj będą kontynuować grę w PSG jeszcze przez długi czas. Nie mam co do tego wątpliwości, jestem bardzo optymistyczny, a klub ciężko pracuje, aby odnieść sukces w negocjacjach i utrzymać ich obu”.

Argentyński szkoleniowiec nie przekazał oficjalnej informacji, to oczywiste. Zostanie ona podana dopiero wtedy, kiedy klub podpisze nowe kontrakty z Mbappe i Neymarem. Wypowiedź szkoleniowca francuskiego klubu wskazuje jednak, że do sfinalizowania rozmów i dojścia do porozumienia jest bardzo blisko.

Sprawdź: Transmisja meczu Olympique Marsylia – Paris Saint-Germain za darmo w internecie

fot. YouTube/PSG – Paris Saint-Germain