W niesamowitym pojedynku na arenie europejskiej Polska zwyciężyła Walię w emocjonujących rzutach karnych, zapewniając sobie miejsce w dalszej fazie Euro 2024. Mecz pełen napięcia i dramatycznych momentów zakończył się triumfem dla polskiej drużyny, która wykazała się niezłomną determinacją i umiejętnościami. Należy zauważyć, że ggbet aplikacja pozwala kibicom z Polski śledzić wyniki reprezentacji narodowej na Euro 2024 z dowolnego miejsca na świecie.

Polska na Euro 2024

Polska rozpoczęła kwalifikacje do Euro 2024 pod wodzą nowego trenera, Portugalczyka Fernando Santosa. Zwycięzca Euro 2016 objął drużynę na początku 2023 roku, zastępując Czesława Michniewicza, z którym Polacy dotarli do 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022. Reprezentacji Polski nie udało się bezpośrednio zakwalifikować do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024. Polacy stracili szansę na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie E.

W pierwszym meczu pod wodzą Probeża Polska pokonała Wyspy Owcze (2:0), ale następnie straciła punkty w meczu z Mołdawią (1:1). Aby zachować szanse na zakwalifikowanie się do finałów Euro 2024, Polacy musieli pokonać u siebie Czechy w ostatnim meczu kwalifikacyjnym.

W pierwszej połowie Polska objęła prowadzenie dzięki bramce pomocnika Jakuba Piotrowskiego, ale w drugiej połowie Czesi wyrównali wynik dzięki bramce pomocnika Tomasa Souceka. W rezultacie mecz zakończył się remisem 1:1, a Polska straciła szanse na zakwalifikowanie się do Euro 2024. Mimo trudności w eliminacjach, Polska awansowała do Euro 2024 dzięki wygranej w decydujących meczach play-off, udowadniając swoją siłę i determinację.

Polska vs. Estonia: przebieg spotkania

W półfinale eliminacji Euro 2024 na własnym boisku Polska triumfowała nad Estonią z wynikiem 5:1. Maksim Paskotsi, obrońca gości, został wykluczony z gry już w 27 minucie, co przyniosło zwiastun zwycięstwa. Lider naszego zespołu Robert Lewandowski zanotował tylko jedną asystę. Mecz, który odbył się 21 marca, przyniósł widowiskowe gole: Frankowski trafił w 22 minucie, Zieliński w 50 minucie, Piotrowski w 70 minucie, Mets (autowy gol) w 73 minucie, a Szymański w 76 minucie. Dla Estonii honorową bramkę zdobył Vetkal w 78 minucie.

Polska vs. Walia: wygrana w rzutach karnych

W Cardiff reprezentacje Walii i Polski wyłoniły kolejnego uczestnika fazy finałowej Euro 2024. Walia pokonała Finlandię 4-1 w 1/2 finału fazy pucharowej, a Polska pokonała u siebie Estonię 5-1. W finale zwycięzcy tych meczów spotkali się w bezpośrednim pojedynku. Co wiemy o tym meczu:

• Data: 25 marca;
  • Turniej: kwalifikacje do Euro 2024;
  • Miejsce: Cardiff (Walia);
  • Wynik: 0:0 (5:4 w rzutach karnych);
  • Rzuty karne: Lewandowski (0:1), Davis (1:1), Szymański (1:2), Moore (2:2), Frankowski (2:3), Wilson (3:3), Zalewski (3:4), Nico Williams (4:4), Piontek (4:5), James (nie trafił).

W pierwszej połowie przeciwnicy zachowywali się bardzo ostrożnie. Każdy błąd mógł ich kosztować utratę bramki. Kibice nie obejrzeli w tym okresie żadnej bramki, nie udało im się nawet zobaczyć choćby jednego strzału na bramkę. Dopiero na kilka sekund przed przerwą Ben Davies głową skierował piłkę do siatki, ale gol został uznany za spalony.

Na początku drugiej połowy Moura mógł strzelić gola, ale Szczęsny przechwycił impet i uratował swój zespół. W tej połowie nie padły żadne bramki, więc mecz przeszedł do dogrywki. W dogrywce również nie padły żadne bramki, dopiero w 120+1 minucie gospodarze grali w dziesięciu — Chris Mepham otrzymał drugą żółtą kartkę i opuścił boisko. Dogrywka zakończyła się zerami na tablicy wyników, więc drużyny wyłoniły najsilniejszego w rzutach karnych.

Polacy zrealizowali wszystkie swoje 5 strzałów, podczas gdy strzał Daniela Jamesa był niecelny dla Walijczyków – 4:5. Tak więc reprezentacja Polski jedzie do Niemiec na Euro 2024, gdzie jej przeciwnikami w grupie D będą Francja, Austria i Holandia.