Piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie. Nic więc dziwnego, że prawdziwe gwiazdy futbolu zarabiają miliony dolarów każdego miesiąca. Mowa tutaj nie tylko o pieniądzach związanych z kontraktami klubowymi, ale również o reklamach i innych działaniach biznesowych. Co więcej, najwybitniejsi piłkarze są rozpoznawalni nawet przez osoby, które o piłce nożnej nie mają zielonego pojęcia. O jakich z nich mowa? 

Rankingi a subiektywna opinia 

Nie da się ukryć, że lista najpopularniejszych piłkarzy na świecie może się od siebie różnić w zależności od tego, czy ranking tworzą eksperci czy kibice. Niektórzy bardzo znani piłkarze są dzisiaj już nieaktywni zawodowo, choć wciąż biorą udział w promowaniu piłki nożnej np. w reklamach. Co ciekawe, o popularności danego piłkarza nie świadczą wyłącznie zdobyte przez niego gole i trofea, ale również jego charakter, charyzma czy talent. 

Warto też pamiętać, że wielu byłych piłkarzy kontynuuje swoją karierę w roli trenerów i promotorów tego sportu. Do najwybitniejszych przedstawicieli należeli tutaj z całą pewnością m.in. Diego Maradona czy Luis Figo. Obecnie jednak ranking najpopularniejszych piłkarzy wszechczasów przedstawia się nieco inaczej, choć warto go aktualizować i śledzić ze względu na chociażby obstawianie zakładów w Casino, gdzie to właśnie wiedza na temat piłki nożnej ma ogromny wpływ na wygraną. 

Pele – bezapelacyjny numer jeden

W niemal wszystkich rankingach prowadzonych znawców piłki nożnej wyróżnia się postać Pelego. Mowa o trzykrotnym mistrzu świata z lat 1958, 1962 oraz 1970, który występował w barwach Brazylii. Podczas swojej kariery nie bez powodu tytułowano go Królem – zdobył niemal 1300 goli i przez wiele lat uchodził za najlepszego piłkarza na świecie. Stał się on również inspiracją dla wielu późniejszych wirtuozów piłki nożnej, takich jak chociażby Cristiano Ronaldo. 

Co ciekawe, Pele zazwyczaj figuruje na liście najpopularniejszych piłkarzy wszechczasów obok wspomnianego już Diego Maradony. Miał on ogromny wkład w zdobycie Pucharu UEFA i wielu innych trofeów z reprezentacją Argentyny. 

Cristiano Ronaldo – tutaj więcej słów nie trzeba 

W kwestii popularności próżno szukać drugiego takiego zawodnika, jak Cristiano Ronaldo. To obecnie prawdziwa ikona piłki nożnej i postać, która zaskarbiła sobie serca milionów kibiców na całym świecie. Ronaldo zasłynął z niesamowicie dynamicznej gry i swojej skuteczności na boisku. Posiada również wspaniałą charyzmę, która pozwoliła mu stać się prawdziwym celebrytą. 

Nie bez znaczenia są tutaj także jego osiągnięcia piłkarskie. Cristiano Ronaldo zdobył aż 17 razy tytuł Króla Strzelców i pięciokrotnie został wytypowany jako piłkarz roku. Wraz z klubem Real Madryt oraz Manchester United zwyciężył w Lidze Mistrzów i pozostaje rekordzistą w kategorii największej liczby zdobytych goli w Pucharze Świata. 

Lionel Messi – to nazwisko zna każdy 

Lionel Messi to zdecydowanie jeden z najlepszych piłkarzy, jacy kiedykolwiek stąpali po boisku. Dzięki niemu Barcelona sięgnęła po kilkanaście prestiżowych tytułów – mowa tutaj o zwycięstwach w Lidze Mistrzów czy o wielu tytułach ligowych. Co ciekawe, jest on także jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie, a jego wizerunek reklamuje wiele słynnych marek. Do niego też należy rekord zdobytych bramek w ciągu jednego roku – do bramki trafił on wówczas aż 91 razy!