Aktualny czas dla fanów sportu jest wyjątkowo wymagający. Obostrzenia wprowadzone w Polsce sprawiły, że wydarzenia sportowe w wielu miejscach będą musiały obyć się bez obecności publiki.

Ratunek mogą stanowić serwisy z wideo na żądanie, czyli popularne serwisy streamingowe. Oferują one po pierwsze możliwość obserwowania wydarzeń sportowych tam, gdzie jeszcze są one dostępne, a z drugiej strony pozwalają na sprawdzenie, co na temat sportu wymyślili scenarzyści filmów i seriali.

Poczynania fikcyjnych piłkarzy mogą być równie ekscytujące, co obserwowanie rozwoju akcji w prawdziwym meczu. Oferta serwisów ze streamingiem potrafi jednak odstraszyć mniej zaawansowanych użytkowników. Jak wybrać zatem najlepszy serwis do oglądania piłki nożnej i na co może liczyć kibic tego sportu?

Jak oglądać mecze na żywo w domu?

Na początek opcja z piłką nożną na żywo. Polscy gracze często zaglądają na strony telewizyjnych kanałów sportowych. Niektóre z nich, takie jak TVP Sport, udostępniają część wydarzeń za darmo. Inne, jak na przykład Eurosport, wymagają wykupienia płatnej subskrypcji.

Transmisje piłki nożnej na żywo różnią się generalnie jakością samego streamingu, komentarzem – każda stacja zatrudnia swojego dziennikarza do tej pracy – czy liczbą reklam, które przerywają transmisję. Te ostatnie pojawiają się głównie w serwisach, które nie wymagają płatności od użytkownika.

Oczywiście nie tylko telewizje oferują transmisje wydarzeń sportowych. Tutaj jednak może być zarówno różnie z jakością oraz dostępnością wydarzeń sportowych. Co więcej, niektóre z nich działają bez umów z właścicielami praw do transmisji, co może zakończyć się interwencją policji w takiej firmie.

O czym pamiętać, gdy szukasz transmisji?

Dodatkowo trzeba pamiętać, że część wydarzeń będzie objęta wyłącznością dla jednej lub kilku stacji, nie mówiąc nawet o ograniczeniach geograficznych. Tak, niektóre mecze dostępne będą wyłącznie dla mieszkańców określonych państw. Możesz korzystać z oprogramowania VPN, które pozwoli ukryć twoją lokalizację, jednak programy te czasem gryzą się ze streamingiem piłki nożnej.

A co z najpopularniejszą opcją, czyli Youtubem? Tutaj większość oferty ogranicza się do powtórek (często na granicy legalności) oraz programów, które kręcą się wokół sportu. Nawet coraz częściej reklamowana opcja premium nie będzie w żaden sposób pomocna. Choć na pewno usunie kilka co bardziej irytujących reklam.

Inną możliwością jest skorzystanie z serwisów streamingowych, które oferują kręcące się wokół sportu programy. Przykładem niech będzie znajdujący się w ofercie Amazon Prime program “Six Dreams”, który pozwala bliżej przyjrzeć się mniej znanym klubom z Primera Division.

Programy z najlepszą piłką nożną nie są szczególnie częstym gościem serwisów ze streamingiem. Wszystko przez dość spore koszty licencji, które ich twórcy najczęściej zmuszeni są płacić. Jednak mniejsze drużyny przekładają się na niższe koszty, co pozwala zaoferować takie programy w cenie miesięcznego abonamentu.

A może dokument na wieczór?

Jak się jednak okazuje, tego typu kluby stanowią dobrą okazję dla scenarzystów, by opowiedzieć ciekawą historię. Weźmy choćby serial “Sunderland aż po grób”, dostępny na Netflixie. Opowiada on historię klubu, który musi pozbierać się po spadku do niższej ligi, co pozwala na pokazanie emocji niedostępnych na co dzień dla kibiców klubów występujących na pierwszych stronach gazet.

Dodatkowo, część serwisów gwarantuje ofertę dokumentalną, która pozwala zapoznać się z historiami niektórych drużyn, co będzie gratką dla fanów, oraz… początkujących bukmacherów. Będzie też ciekawą odskocznią w przerwie od szukania najlepszego dla ciebie streamingu piłki nożnej.

Dlaczego nie obejrzeć emitowanego przez Amazona dokumentu “This is football”, który pozwala lepiej przyjrzeć się fenomenowi piłki nożnej jako sportu, który szturmem zdobył popularność na całym świecie. Niezależnie od tego, czy mowa tu o slumsach Ameryki Południowej czy “uprzywilejowanej” dzielnicy wielkiego miasta.

Może podczas jego oglądania nie czeka cię pokaz piłki nożnej na najwyższym poziomie, jednak pozwoli ci on lepiej zrozumieć fenomen tej dyscypliny, która co roku zdobywa kolejnych fanów oraz miliony w budżetach reklamowych.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że większość użytkowników nie posiada dostępu do wszystkich możliwych serwisów z wideo online, co często ograniczy twoje opcje na wieczór. Jeśli nie masz dostępu do żadnego – warto sprawdzić ranking serwisów, który podpowie ci, na co możesz liczyć i ile zapłacisz.

Jak znaleźć najlepsze usługi?

Nie trzeba chyba również przypominać, że większość z tych serwisów oferuje wyłącznie filmy i seriale. W tej chwili nie ma w praktyce opcji, która pozwoliłaby fanom różnorodnych sportów połączyć swoją pasję z uwielbieniem kina. Rynek coraz bardziej się rozdrabnia, co wbrew pozorom nie przynosi korzyści użytkownikom.

Klara Czerwińska, specjalistka do spraw marketingu radzi korzystać z darmowych okresów próbnych, by sprawdzić, czy dany serwis będzie ci odpowiadał. Dodatkowo pozwala to na obejrzenie kilku filmów, co w przypadku mniejszych serwisów jest zawsze dobrym pomysłem. Sprawdź też datę końca okresu próbnego, by nie ponosić dodatkowych kosztów.

Podsumowanie

Wiesz już jak odnaleźć najlepsze pokazy strumieniowe. Teraz czeka cię tylko wybór oferty oraz czekanie na rozwój wydarzeń w związku z pandemią. W międzyczasie możesz sprawdzić ofertę filmów dokumentalnych i fabularnych, które pozwolą ci spędzić miło wieczór, nawet jeśli danego dnia nie znajdziesz żadnej ciekawej transmisji.