Obecnie zakłady na e-sporty znajdują się w ofercie prawie każdego bukmachera wirtualnego. Ponadto w ciągu ostatnich kilkunastu lat coraz częściej pojawiają się bukmacherzy, którzy pozycjonują się jako wyspecjalizowane serwisy bukmacherskie do typowania dyscyplin e-sportowych. Jedną z takich firm jest VulkanBet. Zakłady bukmacherskie e-sport u tego bukmachera obejmują wiele różnych dyscyplin.

Codziennie w branży pojawiają się nowe portali hazardowe. Wybór wiarygodnego bukmachera, który prowadzi działalność na uczciwych zasadach, jest dość skomplikowany. Legalni bukmacherzy powinny spełniać istotne wymagania. Aby dokonać najlepszego wyboru, zaleca się przeanalizować legalność witryny, ofertę zakładów na e-sporty oraz dostępne systemy płatnicze. Inne ważne kryteria wyjaśnimy poniżej.

Kryteria wyboru bukmacherów e-sportowych

Przed dokonaniem wyboru operatora e-sportowego zaleca się sprawdzić poniższe cechy:

  • obecność licencji i certyfikatów;
  • dostępność aplikacji na telefony i wersji mobilnej;
  • jakie są opinie graczy i reputacja operatora na rynku;
  • jak odbywa się proces założenia profilu użytkownika w serwisie;
  • oferta zakładów na e-sporty;
  • transmisje meczów CS:GO, LoL, Dota 2 i innych e-sportów;
  • jakie nagrody ma do zaoferowania bukmacher.

Ważna jest również weryfikacja witryny hazardowej pod kątem funkcjonalności. Należy także samodzielne przetestować bukmachera, wybierając obstawianie meczy CS GO bez ryzyka za otrzymane nagrody bonusowe. Pozwala to na trenowanie umiejętności typera i uzyskanie niezbędnej wiedzy.

Analiza reputacji bukmachera na rynku i opinii prawdziwych typerom daje wiele korzystnych danych, które ułatwiają wybór witryny hazardowej. Recenzje bukmacherów również dość pomocny instrument. To perfekcyjne narzędzie pozwala sprawdzić ważne charakterystyki danego bukmachera w jednym miejscu.

Linie zakładów na wydarzenia e-sportowe

Większość bukmacherów oferuje linie zakładów na podstawowe dyscypliny, takie jak Dota 2, League of Legends i Counter Strike. Gracze mają do dyspozycji następujące rodzaje zakładów:

1. 1X2. Klasyczna linia zakładu, która daje możliwość postawienia na wygraną lub remis ekipy.
2. Wyniki rund lub kart. Podobnie jak przy obstawieniu zakładów na wynik danej połowy meczu w piłce nożnej lub tercji w hokeju, w rozgrywkach e-sportowych gracze mogą typować wyniki rund i kart.
3. Totemy i handicapy. Na tych liniach gracze mogą obstawiać całkowitą liczbę rund i/lub czas trwania meczu, a także zwycięzcę meczu i handicap.

Rozszerzone linie w popularnych dyscyplinach mogą obejmować zakłady na statystyki drużyn i zawodników, długoterminowe zakłady na wyniki turniejów oraz specyficzne rynki na konkretne aspekty gry.

Obstawianie live jest dostępne we wszystkich popularnych grach e-sportowych. Obstawiając zakłady w trybie live, gracz musi wziąć pod uwagę następujące czynniki: statystyki zespołu, stan psychiczny zawodników, cechy mapy, wybór postaci i broni, zmiany w kursach.

Podsumowanie

Zakłady na imprezy e-sportowe są dostępne prawie we wszystkich wirtualnych biurach bukmacherskich. Najszersze linie na mecze e-sportowe można znaleźć u bukmachera VulkanBet. Zakłady bukmacherskie CS:GO z VulkanBet można typować w trybie live lub prematch. W ofercie bukmachera znajdują się zarówno stałe nagrody bonusowe, jak i promocje dostosowane do ważnych wydarzeń e-sportowych. Najsłynniejsze zawody e-sportowe to The International, LoL World Championship i ESL One.