Wisła Kraków przez wiele lat była czołowym polskim klubem, który rozgrywał doskonałe spotkania na arenie międzynarodowej, była też hegemonem na polskich boiskach. W Białej Gwieździe występowali legendarni zawodnicy, którzy stanowili też o sile polskiej reprezentacji. Zła polityka transferowa, niekompetentni działacze, szereg błędów przy transferach, wszystko to sprawiło, że dziś Wisła jest blisko upadku. Już teraz sprawdź kursy u bukmachera Bet22 na najbliższe mecze Wisły Kraków.

Jakie wyniki odnotowała ostatnio Wisła, jaką formę prezentuje?

W 1/4 finału Pucharu Polski, Wisła Kraków poległa z zespołem z niższej ligi, z Olimpią Grudziądz. W PKO BP Ekstraklasie, klub radzi sobie delikatnie mówiąc średnio, trudnym momentem był remis przeciwko Lechowi Poznań, pomimo że Krakowianie radzili sobie w tym meczu o wiele lepiej niż Kolejorz. Zespół traci już 4 pkt. do miejsca bezpiecznego w tabeli, jednak jest jeszcze 8 kolejek, które należy rozegrać. Klub radzi sobie średnio, jednak zespołów prezentujących formę zbliżoną do Wisły jest kilka, podobny poziom prezentuje m.in. Śląsk Wrocław.

Jakie plusy ma Wisła Kraków, kto jest liderem tego zespołu?

Wielką stratą było odejście Yaw Yeboaha, który to zawodnik był niekwestionowanym liderem teamu. Zawodnik otrzymał jednak propozycję z amerykańskiej ligi MLS, z klubu Columbus Crew, której nie mógł odmówić, po pierwsze liga amerykańska bardzo mocno się rozwija, przychodzi tutaj wiele gwiazd, po drugie klub potrzebuje pieniędzy, do tego Yeboah zapewne może liczyć na dużo lepszy kontrakt, wyższą pensję, bardziej godne warunki. Okazuje się jednak, że historia nie lubi próżni, dziś takim liderem Krakusów jest Momo Cisse, który robi na boisku bardzo dużo dobrego. Atutem Wisły jest własne boisku, gdzie zespół radzi sobie o wiele lepiej niż w delegacjach. Zespół wydaje się być przytłoczony presją, nawet w meczach gdzie Wisła prowadzi, często nie potrafi zachować zimnej krwi, gubi się w ostatnich momentach, kiedy traci punkty, gdyby nie te problemy z koncentracją to stan punktowy byłby znacznie lepszy niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Co czeka Wisłę w najbliższym czasie?

3 kwietnia, Wisła Kraków rozegra spotkanie na własnym obiekcie przeciwko Piastowi Gliwice, klub jest w takiej sytuacji, że nie może już pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów. Kluczem do utrzymania będą bramki Czecha Zdenka Ondraska, który to napastnik ma za sobą grę w reprezentacji rodzimego państwa, w których potrafił wpisywać się na listę strzelców. Dużo zależy też od tego jak szybko kontuzję wyleczy Jakub Błaszczykowski, który gdy jest na boisku potrafi wprowadzić dużo ożywienia, to typ walczaka, który na boisku oddaje całe serce, z ławki trenerskiej całością dowodzi jego wujek, Jerzy Brzęczek, który do niedawna prowadził kadrę narodową. Wisła Kraków podobnie jak Legia Warszawa oraz Warta Poznań ma w swoim składzie sporo jakości, którą trzeba wydobyć, by powiększyć stan posiadania punktowego. Walka o utrzymanie będzie bardzo ciekawa do ostatniej kolejki, warto śledzić te rozgrywki za pośrednictwem TVP Sport, na stronie TVPSPORT.PL oraz w apce i poprzez Smart TV.