Poznański Lech gra w sezonie 2021/2022 o mistrza Polski. Poznaniacy przezimują na pozycji lidera PKO BP Ekstraklasy, myśląc już o wzmocnieniach pod kątem gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Jak na polskie warunki, klub jest dobrze zbilansowany, pod kątem ewentualnej gry w Europie za rok brakuje jednak wartościowych dublerów.

Jakich zawodników zakontraktuje Lech Poznań?

Jak dotąd transfery Lecha to prawdziwa niewiadoma. Ruchy prezesa Rutkowskiego wyglądają jak obroty ruletką w kasynie. Do samego końca nie wiadomo czy wygranym kolorem będzie czerwone czy czarne. Na szczęście w obecnych czasach fani hazardu mogą korzystać z kasyn online. Bardzo rzetelną listę przygotowali eksperci z serwisu national-casino.pl. Znajdziemy tam m.in. opisy firm bukmacherskich oraz najciekawsze bonusy dla graczy.

W kuluarach sporo się mówi, że nowym nabytkiem ma być Adrian Rus. Rumun występuje w mocnej lidze węgierskiej, broni barw MOL Fehérvár Football Club. Madziarzy liczyli na nieco wyższe wpływy z gry w europejskich pucharach w obecnym sezonie, polegli jednak na pierwszej przeszkodzie, jaką był zespół Ararat Erywań. Piłkarz ten ma za sobą występy w reprezentacji Rumunii, szacuje się, że za zawodnika poznański zespół zapłaci ok. 1 mln. EURO.

Kolejorz potrzebuje dobrego skrzydłowego, w ostatnich latach, władze klubu nie miały szczęścia do zawodników na tej pozycji. W Poznaniu liczy się, że niedawno zakontraktowany Kristoffer Velde okaże się dużym wzmocnieniem. Norweg występował w Haugesund, z którym to zespołem w sezonie 2017/2018 brał udział w europejskich pucharach, już wtedy spodobał się Poznaniakom, którzy jednakże wyeliminowali zespół Norwega.

W perspektywie tego, że odejść może Mikael Ishak, Kolejorz planuje zakup dobrego napastnika, kimś takim z pewnością mógłby być Jesús Jiménez z Górnika Zabrze.

Jakich zawodników sprzeda Kolejorz?

Zespoły PKO BP Ekstraklasy nastawione są na sprzedaż zawodników, nasza liga nadal służy przede wszystkim wypromowaniu graczy, którzy następnie otrzymują szanse w lepszych ligach. Szanse na zaistnienie w wielkiej piłce ma Jakub Kamiński, którym poważnie zainteresowany jest zespół Bundesligi, który w bieżącym sezonie walczył w fazie grupowej Champions League, należący do Volkswagena, VFL Wolfsburg. Kwota za którą zawodnik ma przejść do Wolfsburga jest jak na nasze warunki wysoka, bowiem wynosi 10 mln. EURO. W Poznaniu liczą, że zawodnik przejdzie już teraz do klubu z Bundesligi, następnie do końca sezonu zostanie wypożyczony do stolicy Wielkopolski, by pomóc Kolejorzowi wywalczyć mistrzowski tytuł.

Czy władze Lecha Poznań przeprowadzą jeszcze jakieś głośne transfery?

Lech Poznań w 2022r., obchodzi swoje stulecie przyjęcia do związku piłkarskiego, więc w klubie wszyscy chcą by w tym ważnym momencie pokazać klasę. Lechici chcą wejść latem do fazy grupowej europejskich pucharów, celują oczywiście w niedostępną dla nich Champions League na żywo, jednakże grupa LKE bądź Ligi Europy, również byłaby nie do pogardzenia. Wcześniej, zespół chce oczywiście zdobyć tytuł mistrzów Polski. Kluczem do powodzenia tego planu będzie utrzymanie czołowych zawodników, w tym Mikaela Ishaka, po którego już teraz zgłaszają się poważne kluby z cenionych lig. Zapytanie składały już m.in. Union Berlin oraz FSV Mainz walczące w niemieckiej Bundeslidze. Lech Poznań prowadzi prężnie politykę transferową, kupuje za wysokie sumy, jednakże i tak wychodzi na swoje transferując swe gwiazdy vide Tymoteusz Puchacz.