Polscy fani pokochali tenis, spowodowane było to serią sukcesów na kortach odnoszonych przez czołowych polskich zawodników. Przed laty, z bardzo dobrej strony prezentowali się Jerzy Janowicz, Agnieszka Radwańska, teraz bardzo dobre wyniki odnoszą m.in. Hubert Hurkacz a zwłaszcza zawodniczka stołecznej Legii, Iga Świątek. Właśnie z Jej przyczyny, mnóstwo młodych dziewczyn po raz pierwszy sięgnęło po tenisową rakietę.

transmisje meczów tenisa
Fot. Mai Groves / shutterstock.com

Jakie turnieje rangi WTA oraz ATP w najbliższym czasie?

Fani tenisa ziemnego na przełomie maja i czerwca, przeżywać będą emocje sportowe związane z French Open. Zawody, które odbywają się na kortach Stade Roland Garros, cieszą się wielkim zainteresowaniem, również polscy fani liczą na dobre występy zawodniczek oraz zawodników. Od 20 czerwca, odbywać będą się eliminacje do bardzo prestiżowego Wimbledonu, Czołowi zawodnicy podkreślają, że Wimbledon ma swój niepowtarzalny klimat, zarówno co do samych zawodów, jak też wydarzeń okcłostadionowych, główne skojarzenie to truskawki ze śmietaną, podawane w różnych formach. W sierpniu odbędą się zawody US Open, które też przyciągają uwagę fanów z całego świata. Od końca października, rozgrywany będzie WTA Finale, gdzie spotkają się najlepsze zawodniczki. Fani zastanawiają się więc nad tym, gdzie śledzić transmisje meczów tenisa. Sport, który w Polsce zawsze darzony był sympatią, teraz dzięki eksplozji talentu młodej legionistki, przeżywa apogeum popularności.

Gdzie można śledzić zawody tenisowe rangi WTA oraz ATP?

Fani będą mogli obserwować zawody rozgrywane na Stade de Roland Garros na kanałach Eurosport 1 oraz Eurosport 2. Mecze Igi Świątek będą możliwe do obejrzenia całkowicie za darmo, taką możliwość oferuje operator zakładów wzajemnych, STS. Typer, który chce bezproblemowo oglądać zawody z udziałem legionistki, która jest pierwszą rakietą świata można obejrzeć po zarejestrowaniu konta w STS, w tym celu należy podać kod promocyjny 'GOAL’. W ciągu 24 godzin poprzedzających transmisję, należy zagrać dowolny kupon. Mecze French Open będą całkowicie za darmo, możliwe do obejrzenia w usłudze STS TV.

Każdy fan Igi Świątek, powinien zdecydować się na skorzystanie z oferty Canal+. Stacja pozyskała wyłączne prawa telewizyjne do cyklu tenisowych turniejów w sezonach 2021-2026. Jeśli jesteś fanem tenisa , właśnie w Canal+ otrzymasz doskonałą dawkę sportowych emocji, gdyż przez ten czas, stacja na swoich antenach oraz w serwisach umożliwi oglądanie ponad 50 turniejów oraz 800 meczów w ciągu roku. Oczywiście, będą to zawody różnej rangi, gdyż oprócz tych najważniejszych, najbardziej prestiżowych jak Roland Garros, US Open, także Lozanna WTA 250, czy też Contrexeville WTA 125. Micky Lawler, który jest prezesem WTA stwierdził, że współpraca z Canal+, stanowi dla federacji wspaniałe doświadczenie, jednocześnie podkreślił, że dziękuje stacji za zaangażowanie oraz za obsługę tak istotnego rynku. Dla fanów tenisa ziemnego, decyzja o pakiecie Canalu+, gdzie będą mogli śledzić rozgrywki WTA, to również okazja, by śledzić poczynania innej, świetnej Polki, Magdy Linette, która coraz pewniej puka do elity.