Remisem 1:1 zakończył się mecz Ligi Narodów pomiędzy Szwajcarią i Niemcami. Dla gospodarzy strzelił Silvan Widmer, a dla gości Ilkay Gündogan.

Bramka padła dość szybko, bo jeszcze w pierwszym kwadransie. Matthias Ginter wycofał piłkę do Ilkaya Gündogana, który płaskim, technicznym strzałem pokonał Yanna Sommera.

Choć pierwsze połowa była wyrównana, to Szwajcarzy stwarzali większe zagrożenie. Bernd Leno popisał się świetnymi interwencjami przy uderzeniach Renato Steffena i Granita Xhaki. Bliski szczęśliwego rozwiązania był Haris Seferović. Napastnik Helwetów trafił w słupek.

Po przerwie zobaczyliśmy ładną akcję w wykonaniu graczy Joachima Loewa. Julian Draxler zakończył ją strzałem obok bramki.

W 58. minucie Szwajcaria doprowadziła do remisu. Breel Embolo wypatrzył wbiegającego Silvana Widmera, który z pierwszej piłki nie dał szans golkiperowi Die Mannschaft.

W 85. minucie blisko gola był Xhaka. Piłkarz Arsenalu świetnie wykonał rzut wolny wybroniony przez Leno.

Z wyniku zdecydowanie bardziej mogą być zadowoleni Szwajcarzy. Piłkarze Vladimira Petkovicia umiejętnie stosowali pressing i świetnie rozstawiali się na boisku wymieniając się pozycjami. W obronie postawiono na wariant 5-4-1 (zaprezentowany na grafice przed meczem), a w ataku Helweci grali nawet 3-4-3 przesuwając skrajnie ustawionych pomocników i obrońców do przodu.

W drugim spotkaniu grupy 4 dywizji A Hiszpania rozbiła Ukrainę 4:0. W tabeli liderem są Hiszpanie z dorobkiem 4 punktów. Druga jest Ukraina (3 pkt), trzecie Niemcy (2 pkt), a stawkę zamyka Szwajcaria (1 pkt).

W następnej serii gier zobaczymy starcia Hiszpania – Szwajcaria i Ukraina – Niemcy. Odbędą się one 10 października.

2. KOLEJKA LIGI NARODÓW, GDZIE OGLĄDAĆ MECZE? ZAPOWIEDŹ WRAZ Z PLANEM TRANSMISJI

Szwajcaria – Niemcy 1:1 58′ Widmer – 14′ Gündogan

Składy:
Szwajcaria: Sommer – Widmer, Elvedi, Akanji, Rodriguez (64′ Zuber), Benito – Embolo (72′ Vargas), Sow (80′ Aebischer), Xhaka, Steffen – Seferović
Niemcy: Leno – Rüdiger, Süle (62′ Tah), Ginter – Kehrer, Gündogan, Kroos, Gosens (78′ Can) – Sane (46′ Brandt), Werner, Draxler

Kartki: Steffen – Süle, Draxler
Sędzia: Mike Oliver (Anglia)
Stadion: St. Jakob-Park (Bazylea)