Piłkarze Barcelony wygrali na wyjeździe z Malagą 4:2 (1:1) i awansowali do półfinału rozgrywek o Puchar Króla. Ich kolejnym rywalem będzie Real Madryt, który wyeliminował Valencię.

Katalończycy musieli się sporo napracować, aby wywalczyć awans. Pierwsze spotkanie zremisowali u siebie 2:2. Na dodatek w rewanżu do 76. minuty utrzymywał się identyczny wynik. Bramki dla gospodarzy zdobyli doświadczeni Joaquin i Roque Santa Cruz, a dla Barcelony – Pedro i Gerard Pique. Kibice w Maladze liczyli co najmniej na dogrywkę, ale niespełna kwadrans przed końcem po efektownej akcji i ładnym podaniu Cesca Fabregasa gola dla gości zdobył Andres Iniesta. Chwilę potem było już po meczu. Po dośrodkowaniu na pole karne Lionel Messi popisał się precyzyjnym strzałem głową. Kibice nie tylko w Hiszpanii już mogą zacierać ręce i czekać na wielkie emocje w półfinale, w którym lider Primera Division zmierzy się z mistrzem kraju Realem Madryt. „Królewscy” w środę zremisowali na wyjeździe z Valencią 1:1. Tydzień wcześniej podopieczni Jose Mourinho wygrali 2:0. Drugą parę półfinału Pucharu Króla tworzą Atletico Madryt i FC Sevilla. Piłkarze ze stolicy, po zwycięstwie u siebie nad Betisem Sewilla 2:0, w rewanżu zremisowali 1:1. W ekipie Betisu całe spotkanie rozegrał w czwartek obrońca reprezentacji Polski Damien Perquis. Dzień wcześniej Sevilla wyeliminowała Real Saragossa (0:0, 4:0)

Pierwsze mecze półfinałowe zaplanowano na 30 i 31 stycznia, rewanże 27 i 28 lutego.