PKO BP Ekstraklasa jest w sezonie 2021/2022 ciekawa jak nigdy wcześniej. Nadal wiadomo niewiele bo zespoły które miały walczyć o tytuł mistrzowski poddawane presji zaczynają się gubić, ciekawa będzie też walka o europejskie puchary, zważywszy że Kolejorz może sięgnąć po Puchar Polski i mistrzostwo i wtedy nawet czwarta lokata umożliwi wejście do Europy. Ciekawie jest również z tyłu, gdzie o pozostanie w elicie walczą tak uznane marki jak Wisła Kraków, Śląsk Wrocław oraz Legia Warszawa. Z uwagi na fakt, że zarówno na górze jak i na dole tabeli jest bardzo ciekawie mecze na żywo najlepszej polskiej ligi będą cieszyć się ogromną popularnością do końca sezonu.

Kto zostanie mistrzem Polski w piłce nożnej w sezonie 2021/2022?

Piłka jest okrągła a bramki dwie jak mawiał ś.p. Kazimierz Górski. 26 II Kolejorz wysoko pokonał Portowców i wydawało się, że jest na autostradzie do tytułu mistrzowskiego. Okazało się, że w polskiej lidze nie da się niczego przewidzieć, gdyż następnie Poznaniacy zremisowali z Wisłą Kraków oraz przegrali z Rakowem. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, Medaliki w ciszy robią swoje, głośno nie mówi się pod Jasną Górą o tytule, jednak wydaje się, że wszyscy go tam oczekują. W końcu drużyna ma brakujące ogniwo, już w biężącej edycji europejskich pucharów team ten grał świetnie w defensywie, jednak teraz Ivi Lopez jest tym który spełnia się w roli egzekutora. Legalni, działający na polskim rynku bukmacherzy w rubryce Ekstraklasa- kursy na mistrzostwo wymieniają Lecha Poznań, który jest głównym faworytem, jednak warto pamiętać, że już wiele razy Kolejorz zawodził swych fanów, więc warto rozważyć inne kandydatury. Matematyczne szanse na tytuł nadal ma Lechia Gdańsk, typer decydujący się postawić na to rozwiązanie może w razie powodzenia liczyć na bardzo wysoki kurs.

Które drużyny opuszczą elitę?

Górnik Łęczna przez pewien czas walczył bardzo dzielnie o jak najlepsze wyniki, zawodnicy dawali z siebie wszystko aż przyszła poważna zadyszka i trzy porażki, kolejno z: Wisłą Płock, Legią Warszawa i Lechią Gdańsk. O ligowy byt walczy też Termalica Bruk- Bet Nieciecza, która dała sygnał w postaci remisu z Górnikiem Zabrze, że tanio skóry nie sprzeda. Zła polityka włodarzy Wisły Kraków sprawiła, że zespół ten znalazł się w grupie spadkowej z czterema punktami brakującymi do bezpiecznego miejsca. Trudno jest wskazać teraz po 26 kolejkach kto spadnie, gdyż zostało jeszcze 8 kolejek, więc do zdobycia jest teoretycznie jeszcze sporo punktów, dokładnie 24 oczka. Bardzo słabo punktuje Jagiellonia Białystok, Z pewnością, największe szanse by uciec spod topora ma Biała Gwiazda, która dobrymi meczami z Lechią Gdańsk oraz z Lechem Poznań pokazała, że ma potencjał.

mecze na żywo
Fot. Mikolaj Barbanell / shutterstock.com

Gdzie oglądać mecze Ekstraklasy?

PKO BP Ekstraklasa jest ligą, gdzie nie zapadły jeszcze najważniejsze rozstrzygnięcia, więc bardzo wiele może się wydarzyć a jej poziom systematycznie rośnie, zwłaszcza teraz kiedy po inwazji w Ukrainie wielu świetnych zawodników postanowiło kontynuować karierę w Polsce vide Konoplyanka, Verbić. Grupy telewizyjne Canal+ i TVP to miejsca gdzie oglądać mecze cały czas podnoszącej poziom rodzimej Ekstraklasy. Napływ graczy z Ukrainy sprawi, że liga ta będzie jeszcze mocniejsza i bardziej emocjonująca, warto więc śledzić te rozgrywki.