Mistrzostwa świata, to turniej, który rządzi się swoimi prawami. Anglia, USA, Iran, Walia, grupa marzeń? A może grupa śmierci ? Bardzo trudno jednoznacznie ocenić sytuację w grupie B, sprawa nie jest całkiem taka prosta, nawet dla faworytów Anglików. Synowie Albionu to drużyna, którą należy postawić w roli faworyta do zwycięstwa w całym turnieju, jednak jak wiadomo, najpierw trzeba rozegrać mecze fazy grupowej. Iran, USA, a w szczególności Walia nie będą tak łatwą przeszkodą  jak mogłoby sie wydawać. Już dzisiaj użyj swojego 22Bet login i postaw kupon na najbliższe mecze najlepszych drużyn.

Anglicy zawsze byli faworytami

O reprezentacji Anglii nie trzeba nikomu zbyt wiele mówić, naszpikowana gwiazdami kadra Garetha Southgate’a to ponad miliard funtów, która jak dotąd nie radzi sobie podczas turniejów między narodowych. Wicemistrzostwo Europy to zdecydowanie zbyt mało, jeśli chodzi o oczekiwania kibiców czy samych piłkarzy. Kolos na glinianych nogach ? Anglicy od zawsze byli faworytami każdego turnieju, w którym brali udział, jednak tylko w 1966 roku udało im się sięgnąć po Mistrzostwo Świata. Na mundial zakwalifikowali się bez większych problemów, gromadząc aż 26 punktów oraz notując najlepszy bilans bramkowy ze wszystkich drużyn świata, które brały udział w kwalifikacjach – 39:3.

Droga drugiej Europejskiej drużyny, która występuje w grupie B, nie była usłana różami. Walijczycy, w grupie eliminacyjnej musieli uznać wyższość Belgów. Walijczycy swoje baraże zaczęli od potyczki z Austrią, która zakończyła się wygraną 2:1, w finale baraży Walia pokonała Ukrainę 1:0. Choć trudno w to uwierzyć, to mundial w Katarze będzie drugim w historii reprezentacji Walii, ostatni miał miejsce w 1952 roku. Obecnie Walia prezentuje bardzo twardy styl gry i jest jednym z najbardziej niewygodnych rywali na starym kontynencie.

Mistrzowie Ameryki coraz mocniejsi

USA, czyli mistrzowie Ameryki północnej i środkowej, stawiają coraz śmielsze kroki w footballu. Prężnie rozwijająca się liga MLS to kopalnia młodych talentów, których owoce zobaczymy w Katarze. Choć piłka nożna w USA nie była traktowana jako sport narodowy, to ich dotychczasowe występy na mundialu można uznać za udane. Na dziewięć turniejów, w których to Amerykanie brali udział, cztery razy udało im się wyjść z grupy w 2002 roku, dotarli nawet do ćwierćfinału, co jak dotąd jest ich największym wyczynem na MŚ.

Co słychać w reprezentacji Iranu?

Ostatnią drużyną w grupie B jest Iran, półfinalista mistrzostw Azji, podobnie jak USA stawia coraz śmielsze kroki na arenie międzynarodowej. Obecny mundial, będzie dla reprezentanci Iranu trzecim z rzędu, mimo iż poprzednie mistrzostwa, Irańczycy kończyli na fazie grupowej to momentami ich piłka wyglądała bardzo dobrze. Iran był bardzo blisko sprawienia sensacji na ostatnich mistrzostwach w Rosji, zwycięstwo z Marokiem, remis z Hiszpanią oraz minimalna porażka z Portugalią. Irańczykom zabrakło jednego punktu do awansu dalej. Łącznie reprezentacja Iranu na mistrzostwach świata wystąpiła 5 razy. Droga do Kataru była całkiem przyjemna, Irańczycy przegrali tylko jeden mecz, dzięki czemu mogli bezpośrednio awansować na turniej.

Najbardziej znana grupa na świecie

Ciekawostką jest fakt, iż grupa B cieszy się największym zainteresowaniem na całym świecie, bilety na mecz Anglia – USA rozeszły się najszybciej ze wszystkich, bardzo interesującym starciem z geopolitycznego punktu widzenia będzie mecz Iranu z USA . Która z reprezentacji awansuje dalej ? Biorąc pod uwagę występ reprezentacji Iranu z poprzednich mistrzostw świata, twardą grę Walijczyków, oraz ciągły rozwój ligi MLS, możemy spodziewać się zaciętego boju o awans, w którym to Anglicy nie muszą być murowanym faworytem.