Pomimo pandemii Covid19, która nadal nęka światowy sport, sportowcy kontynuują swój sezon treningowy. Ten rok zapowiada się naprawdę wyjątkowo dla większości dyscyplin sportowych, pomimo wielu ograniczeń, a piłka nożna na szczęście nie jest tu wyjątkiem. Pomimo wielu zmian w harmonogramach treningowych najlepszych drużyn świata i przełożenia nadchodzących meczów, kibice jednak będą mogli cieszyć się wspaniałą piłkarską akcją w tym roku! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie atrakcje piłkarskie czekają nas w 2022 roku!

Top 5 najważniejszych wydarzeń piłkarskich, o których warto wiedzieć!

Sezon treningowy 2022 dla większości czołowych drużyn świata rozpoczął się już w połowie stycznia. Pomimo pewnych ograniczeń, które wciąż obowiązują z powodu pandemii, eksperci wciąż zapewniają, że fani z całego świata będą mogli cieszyć się najważniejszymi wydarzeniami w tym roku – w całości! Jakie więc główne wydarzenia, których nie możemy przegapić w tym roku?

1. Finał Ligi Europy

Finał UEFA Europa League odbędzie się 18 maja 2022 roku na stadionie Ramón Sánchez Pizhuán w Sewilli. W tegorocznym meczu finałowym zmierzą się giganci europejskiego futbolu. Analitycy sportowi nie spieszą się z typowaniem finalistów, ponieważ aż 24 najlepsze drużyny walczą o miejsce w finale. Mecze odbędą się niebawem, a to oznacza, że już teraz powinniśmy myśleć o tym, komu będziemy kibicować, dokonując swoje zakłady piłkarskie!

2. Finał Ligi Mistrzów

28 maja 2022 roku północna stolica Rosji – Sankt Petersburg, będzie gospodarzem finału najbardziej prestiżowego turnieju klubowego w Europie. Finał ten miał się odbyć jeszcze w 2021 roku, ale z powodu pandemii Covid19, gospodarze finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostali poproszeni o przesunięcie finałów o rok. Gazprom Arena będzie gospodarzem decydującego meczu turnieju w 2022 roku.

3. Liga Narodów UEFA

Mecze fazy grupowej Ligi Narodów UEFA będą rozgrywane między 2 czerwca a 27 września. Każda drużyna narodowa będzie grała z wszystkimi przeciwnikami w grupie u siebie i na wyjeździe. Mecze będą rozgrywane w czerwcu i wrześniu. Zespoły z Ligi A będą walczyć o Final Four, natomiast drużyny z Ligue B, C i D będą walczyć o awans. Najwyżej sklasyfikowane drużyny awansują do wyższej ligi, drużyny zajmujące najniższe miejsca w grupach A, B i C spadają z ligi.

4. Superpuchar UEFA

47. Superpuchar UEFA zostanie rozegrany 10 sierpnia 2022 roku, w którym spotkają się zwycięzcy Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA sezonu 2021/22. Miejsc do organizacji meczu było dwa – Helsinki i Tirana. Jednak Albański Związek Piłki Nożnej wycofał swoją ofertę, dlatego Stadion Olimpijski w stolicy Finlandii, liczący 37k miejsc, uczciwie zdobył prawo do organizacji Superpucharu. Jak zawsze, możesz śledzić mecze i dokonywać swoje zakłady internetowe na najlepszej platformie online!

5. Puchar Świata

Najważniejszy turniej piłkarski tego czterolecia odbędzie się w dniach 21 listopada – 18 grudnia. Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się na Bliskim Wschodzie, w Katarze. 32 najlepsze drużyny świata zostaną podzielone na osiem grup, w których rozegrają finałową część turnieju. Mecze będą rozgrywane na ośmiu stadionach w pięciu miastach w całym kraju. Finały odbędą się w Lusail Arena na 80.000 miejsc. Ponadto, po raz pierwszy w historii piłki nożnej, Mistrzostwa Świata nie będą rozgrywane w okresie wiosennym i letnim. Start został przełożony na koniec listopada z powodu wysokich temperatur panujących w tych szerokościach geograficznych.