Słowem wstępu, warto zwrócić uwagę na fakt iż w Polsce regularnie przybywa nowych zakładów bukmacherskich. Aktualnie na rynku dostępne są dwadzieścia trzy podmioty oferujące jeszcze większą liczbę stron internetowych organizujących zakłady sportowe. Pełną listę legalnych w kraju „buków” znajdziecie tutaj: https://hellsbet.com/pl. Wnioski nasuwają się same – licencjonowane zakłady bukmacherskie w Polsce cieszą się sporym powodzeniem.

Z czego to wynika? Z kilku istotnych faktów. Przede wszystkim obecnie dostępność do usług oraz produktów proponowanych przez „buków” jest bajecznie prosta i wszystko odbywa się za pośrednictwem internetu. Kiedyś gracze byli skazani na wycieczki po stacjonarnych zakładach bukmacherskich. Miało to swój klimat, jednak było dość czasochłonne. Dziś zakłady można obstawiać siedząc wygodnie w fotelu, opalając się na plaży, czy siedząc w pracy. Wystarczy kciuk, kilka chwil i telefon komórkowy. Wszystko jest proste łatwe i przyjemne. Rozwój technologii to oczywisty game changer, ale aspektów mających wpływ na rosnącą popularność tej formy rozgrywki jest znacznie więcej.

Najlepsi bukmacherzy w Polsce – komfort i bezpieczeństwo

Dostępność do „buków” to rzecz jasna nie wszystko. Pamiętamy czasy, gdzie zakłady wzajemne online były dosłownie wszędzie, jednak nie zawsze było wiadomo, które z nich są bezpieczne dla naszych finansów. Można przyjąć, że zostało to poprawione i usystematyzowane w 2017 roku, a więc w momencie, gdy weszła nowelizacja ustawy hazardowej. Nielegalni bukmacherzy działający w polskim internecie zostali zablokowani, a na rynku zostało tylko kilku licencjonowanych operatorów.

Początki były bardzo trudne, bo nie wszyscy godzili się na tak ograniczoną ofertę bukmacherską w Polsce, która ponadto była obarczona 12-procentowym podatkiem od obrotu. Jednak z czasem typerzy przywykli, zwłaszcza że po kilku latach liczba legalnych bukmacherów na rynku znacząco wzrosła. „Szara strefa” została mocno ograniczona, dzięki czemu gracze zostali niejako skanalizowani do użytkowania firm z licencją, które w ramach konkurencyjności musiały swoje produkty i usługi wznieść na wyżyny.

To nie tylko wzrost atrakcyjnych bonusów i promocji, czy pojawienie się dopracowanych aplikacji mobilnych. Gracze u legalnych „buków” doceniają przede wszystkim bezpieczeństwo środków finansowych znajdujących się w depozycie, klarowne warunki wygranych, szybkie wypłaty, a także sporą ilość metod wpłat.
To oczywiste, że przy takim zalewie pozytywów, zainteresowanie zakładami sportowymi w Polsce rośnie. Teraz przyjrzyjmy się tym bukmacherom, którzy mają w naszym kraju wyjątkowo dobrą reputację.

Na kogo postawić?

Aktualnie rynek bukmacherski w Polsce przybrał prokonsumencki kształt sprzyjający typerom. Promocji i bonusów zdecydowanie nie brakuje, tak samo jak dobrych aplikacji, czy rozbudowanych usług. Dziś największa rzesza graczy korzysta z raptem dwóch zakładów bukmacherskich, jednak Polacy doceniają też starania mniejszych „buków”, jacy na swój wysoki status dopiero pracują.

I mają spore szanse na osiągnięcie sukcesu, ponieważ typerzy poszukują alternatyw oraz różnorodności. Kreatywne podejście nowych firm bukmacherskich w Polsce katalizuje rynek sprawiając, że z każdym rokiem jest on dla klientów coraz bardziej przyjazny. Firmy muszą ze sobą konkurować między innymi standardem usług, liczbą ofert, dobrymi kursami, czy funkcjonalnością aplikacji mobilnych. Nie bez przypadku na polskim rynku roi się od ciekawych bonusów startowych, czy promocji. Wszystko to wynika z walki o klienta.
Co więcej w Polsce o licencję Ministerstwa Finansów nieustannie starają się kolejne firmy – początkujący gracze, ale też światowi potentaci z własnym know-how. To marki, które są w stanie wnieść do naszego kraju sporo dobrego. Być może będą lepsze warunki gry, innowacyjne rozwiązania, jeszcze większe standardy bezpieczeństwa, ciekawe promocje, nowe metody płatności i inne interesujące elementy mające pozytywny wpływ na całe bukmacherskie poletko.

Jak widać, starzy wyjadacze, nowi gracze, a także firmy dopiero starające się o zezwolenia, wspólnie mają wpływ na wzrost popularności zakładów bukmacherskich w Polsce. W końcu największym sprzymierzeńcem tej branży będzie rosnąca konkurencyjność usługodawców. Bo to właśnie jej owocem będzie stale zwiększająca się liczba zadowolonych graczy.