Korki zachwycające nowoczesnym designem, potocznie nazywane lankami stanowią profesjonalny rodzaj obuwia, który dedykowany jest sportowcom oraz piłkarzom. Spośród wielu modeli korków można wyodrębnić te, które na tle innych będą wyróżniać się budową podeszwy oraz przeznaczeniem. Lanki są odpowiednim obuwiem do gry na naturalnych nawierzchniach, dzięki podeszwie z korkami wykonanej z tworzywa sztucznego. Korki są idealnym obuwiem do gry na orlikach, naturalnych boiskach oraz suchych nawierzchniach. Dzięki swojej popularności lanki stały się najbardziej pożądanym prezentem wśród chłopców i dziewczynek trenujących piłkę nożną. Na polskim rynku znajdziesz wiele modeli renomowanych marek, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo uprawiania swojego hobby, odpowiadając na najbardziej wymagające oczekiwania zawodników.

Piłkarskie korki buty stanowią podstawę wyposażenia małego i dużego piłkarza. Może się wydawać, że ich wybór nie powinien dla nikogo stanowić większego problemu. Jednakże niejednokrotnie spotykamy się z tym, że dla osób dopiero wchodzących w świat piłki nożnej wybór właściwego obuwia może okazać się dość problematyczny. Aby świadomie dokonywać zakupu korków należy posiadać wiedzę na temat ich oznaczeń, którymi mogą być sygnowane. FG i AG to oznaczenia, z którymi najczęściej możemy się spotkać podczas zakupów lanków. FG charakteryzuje podeszwę korków przeznaczoną do gry na naturalnej murawie, stanowią najpopularniejszy rodzaj obuwia, który idealnie sprawdzi się podczas gry na zewnątrz. Buty lanki z oznaczeniem AG to obuwie sportowe do gry na sztucznej nawierzchni o zwiększonej przyczepności, doskonale amortyzujące siłę odziaływującą na staw kolanowy i skokowy.

Z jakich materiałów są wykonane buty piłkarskie?

Podobnie jak inne buty sportowe i piłkarskie, także lanki to modele, które są wykonane z wielu różnych materiałów. Zazwyczaj jest to skóra, która znana jest z tego, że łatwo dopasowuje się do stopy. Jednakże ten materiał jest bardzo wymagający, jeśli chodzi o jego czyszczenie, które wymaga użycia profesjonalnych środków pielęgnacyjnych. Miejmy na uwadze także to, że regularna impregnacja obuwia wydłuża jego żywotność. W przypadków korków wykonanych z materiałów syntetycznych, nie trzeba ich poddawać regularnej pielęgnacji, gdyż są bardziej odporne na działanie silnych środków czyszczących. Lanki z podeszwą syntetyczną trudniej dopasowują się do stopy, więc mogą sprawiać wrażenie niewygodnych. Wyłącznie od Ciebie zależy na który rodzaj korków się zdecydujesz. Ważne jest, abyś zapewnił stawom skokowym i kolanowym odpowiednią stabilność i komfort podczas gry.

Lanki jako buty piłkarskie z korkami, które są odlane z tworzywa sztucznego tworząc z butem jedność, której nie można rozłączyć od podeszwy. Lanki najlepiej radzą sobie na naturalnych powierzchniach trawiastych, a nawet w przypadku gry na trudnej nawierzchni nie należy się obawiać, że któryś z korków mógłby oderwać się od podeszwy. Jednakże, gdyby to tego doszło, (co zdarza się bardzo rzadko), nie ma możliwości uzupełnienia podeszwy o brakujący korek. Na szczęście w ofercie renomowanych producentów korków, takie sytuacje przytrafiają się sporadycznie. Zarówno korki nike jak i korki adidas są synonimem najwyższej jakości, trwałości i wygody.

Korki piłkarskie dla amatorów i profesjonalistów

Lanki korki to produkty o charakterze uniwersalnym. Chociaż wówczas szybciej się ścierają, można w nich grać na twardych nawierzchniach. Doskonale radzą sobie na trawie i kiedy boisko jest mokre. Nie należy w nich grać w pomieszczeniach zamkniętych, w których lepsze okazują się halówki, gdyż korki poza zniszczeniem parkietu nie będą zapewniać odpowiedniej przyczepności na tego typu podłożu. Rozmieszczenie korków w lankach jest standardem, który pozwala w optymalny sposób nabrać przyspieszenia i zachować stabilność przez zawodnika w trakcie gry. Wybierając buty korki dla dzieci, musimy zastanowić się czy odpowiednie będą korki z niska cholewką lub skarpetą.

Na rynku dostępnych jest wiele linii obuwia piłkarskiego, które są dedykowane pasjonatom rekreacyjnej gry w piłkę nożną. Dzięki nim każdy z nas może czerpać radość zarówno z profesjonalnych treningów oraz amatorskich rozgrywek. W przypadku cholewek wykonanych z syntetycznej skóry, dzięki swej elastyczności i miękkości będą one doskonale współpracować ze stopą. Lekka budowa lanek pomaga osiągnąć satysfakcjonującą grę na wysokim poziomie przez cały czas trwania meczu.

Korki profesjonalne – wysoka jakość produktów

Korki piłkarskie to produkty, które będą wymagać personalizacji dlatego jeszcze przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na anatomię swoich stóp. Przeznaczone do gry w piłkę nożną modele dostępne na rynku są dopasowane także dla nieco szerszych stóp. Komfort ich użytkowania jest najważniejszy, z tego względu należy unikać zbyt ciasnego obuwia, gdyż zbyt duży nacisk na nogi zmniejszy precyzję grania zawodnika, powodując ból stóp i nieprzyjemne otarcia. Wybierając obuwie z myślą o zażartej grze na boisku wybierz model z odpowiednio wyprofilowanym językiem, który skutecznie zabezpieczy wnętrze przed przedostaniem się zabrudzeń do środka, a jeśli stoisz na bramce nie zapomnij o pewnym chwycie, jaki gwarantują najlepsze na rynku rękawice bramkarskie. Już dziś skompletuj całe wyposażenie na rozgrywkę marzeń i daj z siebie wszystko na murawie!