futbolwtv.pl

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie obuwie to połowa sukcesu w każdej dyscyplinie sportu. Tak samo jest w piłce nożnej. Zarówno zawodowi gracze, jak i amatorzy wiedzą, że korki trzeba umiejętnie dopasować, a pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Jednym z nich jest rodzaj podłoża. Jak zatem wybrać korki na Orlik? Zobaczmy.


Korki na orlik – na co zwracać uwagę?

Eksperci podkreślają, że każdy rodzaj podłoża wymaga innego obuwia, a w grę wchodzi nie tylko komfort grania, ale również nasze zdrowie – niedostosowane obuwie może powodować kontuzje. Jak mówi doradca klienta ze sklepu FutbolSport.pl: Orliki są w Polsce bardzo popularne. Niestety niewielu graczy wie, że sztuczna trawa ma swoje wymagania, jeśli chodzi o dobór obuwia. Grając na takiej nawierzchni najlepiej wybierać tzw. turfy. Czym się charakteryzują? Zapewniają doskonałą stabilność i przyczepność, ich podeszwa jest pokryta wieloma, charakterystycznymi „koreczkami”. Są idealnie dopasowane do sztucznej trawy – dzięki nim można grać na mokrej, śliskiej, a nawet oblodzonej powierzchni.

Turfy czy halówki?

Wielu graczy, którzy grają zarówno na hali, jak i na sztucznej nawierzchni staje przed wyborem: turfy czy halówki? Przecież halówki sprawdzają się zarówno w hali, jak i na Orliku. Czym zatem się kierować przy wyborze? Turfy niestety nie nadają się do gry w hali, zatem osobom grającym zarówno na orlikach, jak i pod dachem poleca się zakup halówek. Jest jednak małe „ale”, mianowicie to, że Orliki mają to do siebie, że jeśli są suche to można na nich grać w halówkach i się nie ślizgać. Przysłowiowe schody zaczynają się, gdy trzeba grać na mokrej lub oblodzonej powierzchni. Dlatego należy wybierać naprawdę dobre halówki, które zapewnią nam przyczepność. Dobrym rozwiązaniem jest zatem kupno jednej, odznaczającej się dobrymi parametrami pary halówek skórzanych, zamiast dwóch par butów niższej jakości. Takie buty nie tylko mogą przecież nie tylko obniżyć komfort gry, przyczynić się do powstania kontuzji, to jeszcze bardzo szybko się zużywają. Taki wybór jest zatem nieekonomiczny. W dobrych halówkach można grać na sztucznej nawierzchni i nie narzekać na przyczepność. Do tego halówki są lżejsze niż turfy, ponieważ mają cieńszą podeszwę, tak więc dużo lepiej się w nich gra. – mówi przedstawiciel sklepu FutbolSport.pl.

Dla tych, którzy grają tylko na Orliku…

Turfy sprawdzają się, podczas gry na Orliku. Dlaczego? Ich największą zaletą jest przede wszystkim to, że sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych. W nich można zagrać zimą, gdy nawierzchnia jest zmarznięta lub nawet pokryta lodem, a także latem – gdy trawa jest sucha, a boisko twarde. Turfy są tak zbudowane, że ciężar ciała równomiernie się rozkłada, buty doskonale amortyzują i przez to zmniejszają ryzyko kontuzji. A skoro o kontuzjach mowa – często są one spowodowane złym doborem obuwia. Przed zakupem butów piłkarskich należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj nawierzchni oraz częstotliwość gry. Niezależnie od tego, czy wybierzemy halówki, korki plastikowe, wkręty czy turfy – każdy z tych butów musi być komfortowy i dobrze przylegać do stopy. Zły wybór obuwia może nie tylko przyczynić się do częstszych urazów, a przede wszystkim odebrać radość z gry.