Dlaczego reprezentacja Danii zagrała tak słabo na mundialu?

Reprezentacja Danii to czołowa drużyna Europy, która pokazała się z doskonałej strony na Euro 2020. Duńczycy wierzyli, że mundial w Katarze też będzie dla nich pięknym czasem, jednak z wielu różnych powodów drużyna nie pokazała pełni potencjału i odpadła już w fazie grupowej. 

Jak spisali się Duńczycy na mundialu 2022 w Katarze?

Duńczycy na mundialu trafili do grupy D, gdzie musieli rywalizować z Francuzami, Australijczykami oraz kadrą Tunezji. Duńczycy, którzy jeszcze niedawno pokonywali reprezentację Francji w ramach Ligi Narodów UEFA wierzyli, że w Katarze też wszystko rozwinie się po ich myśli. Na papierze drużyna prowadzona przez Kaspera Hjulmanda prezentowała się bardzo dobrze, na każdej pozycji grali zawodnicy uznani w Europie. W pierwszym spotkaniu Duńczycy zaledwie zremisowali w meczu z Tunezją, co było uważane w Danii jako wielkie niepowodzenie. W drugim spotkaniu miejsce w szeregu Duńczykom wskazali mistrzowie świata Francuzi, którzy zwyciężyli 2:1. Dania nie była w spotkaniu z Trójkolorowymi jedynie tłem, jednak zabrakło indywidualności, kogoś, kto jednym błyskotliwym zagraniem dałby radę przechylić szalę zawodów. W spotkaniu przeciwko Australii zabrakło tzw. piłkarskiego cwaniactwa, Duńczycy ciągle dominowali jednak wystarczyła bramka Mathew Leckie z Herthy BSC Berlin by to Kangury mogły cieszyć się pełną pulą punktów oraz awansem.

Czego zabrakło Duńczykom, by awansować do 1/8 finału?

Kasper Hjulmand w trakcie Euro 2020 pokazał, że potrafi umiejętnie prowadzić Duńczyków, jednak selekcjonerowi zabrakło nieco doświadczenia, by awansować z grupy na mundialu. Należy zaznaczyć, że Hjulmand to stosunkowo młody trener, który nie ma w swoim CV znaczących wpisów. Społeczeństwo duńskie w lwiej części jest zdania, że Morten Olsen poradziłby sobie lepiej z tą drużyną. Selekcjoner Hjulmand nie potrafił postawić na właściwych zawodników, nie umiał dobrać taktyki pod poszczególnych przeciwników, jednym słowem naród oczekiwał i słusznie całkowicie innej postawy na turnieju tej rangi co mundial.

Kasper Hjulmand nie może być jedynym winowajcą tej klęski, gdyż również liderzy kadry vide Schmeichel, Eriksen, Hojbjerg, Christiensen nie pokazali pełni potencjału oraz umiejętności, by nie powiedzieć odważniej, że przeszli obok turnieju. Dania jest zespołem, który musi przejść zmianę pokoleniową, by móc postawić kolejny krok do przodu i zaprezentować się zdecydowanie lepiej na turniejach rangi międzynarodowej. Zawodnicy, którzy do niedawna dawali bardzo wiele kadrze, teraz są już po części emerytami, chociażby Cornelius oraz Wass, którzy powrócili do ligi duńskiej, która nie należy do najmocniejszych w Europie, podczas gdy Kjaer oraz Schmeichel to gracze, którzy powoli kończą piękne kariery zawodnicze.

Dania ma szansę, by na kolejnych turniejach pokazać się ze zdecydowanie lepszej strony pod warunkiem jednak, że związek piłkarski wyciągnie niezbędną lekcję z przegranego mundialu. Często bywa tak, że porażka jest jednocześnie kluczem do sukcesu, o ile wystarczy pokory oraz odwagi.

Lubisz piłkę nożną? Sprawdź zakłady bukmacherskie online.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.