Wynik, a także sam występ Arabii Saudyjskiej w rywalizacji z faworyzowaną Argentyną przejdzie do historii mistrzostw świata. Saudyjczycy, pomimo tego, że byli skazywani na pożarcie w starciu z niepokonanym od 36 meczów rywalem, zaskoczyli cały piłkarski świat i sięgnęli po komplet punktów. Jak to się stało?

Walka o przetrwanie

Jeszcze przed rozpoczęciem tego spotkania większość osób, a także zakłady bukmacherskie, spodziewały się, że Arabia Saudyjska od pierwszej minuty będzie walczyć o przetrwanie. Mistrzostwa świata mają jednak to do siebie, że potrafią zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Podobnie było w przypadku tej rywalizacji. Pierwsza połowa układała się wyraźnie po myśli piłkarzy z Argentyny, którzy nie tylko wyszli na prowadzenie, ale zdobyli również 3 kolejne trafienia. Zostały one jednak anulowane ze względu na pozycję spalone. Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że Arabia Saudyjska w pierwszej połowie tej rywalizacji walczyła o przetrwanie i ostatecznie porażka 0:1 była najniższym wymiarem kary. Zakłady bukmacherskie w tym momencie oferowały gigantyczne kursy w sekcji live na wygraną Saudyjczyków, co było całkowicie uzasadnione, patrząc na przebieg boiskowych wydarzeń. O tym, jak wiele może zmienić przerwa, doskonale pokazało to starcie.

Dwa szybkie ciosy

Na przykładzie zespołu z Arabii Saudyjskiej łatwo zauważyć też, jak wiele znaczy trener. Saudyjczycy po zmianie stron wyszli ze zdecydowanie innymi założeniami i zagrali odważniej. Efektem tego były 2 szybko strzelone bramki, które zszokowały cały piłkarski świat. Prawdę mówiąc, nawet jeden zdobyty gol przez Arabię Saudyjską w starciu z Argentyną byłby sporą niespodzianką, a co dopiero dwa i ostatecznie wygrana na koncie.

Saudyjczycy pomimo tego, że szybko wyszli na prowadzenie, to mieli jeszcze aż 40 minut, w których musieli utrzymać taki wynik. Wiele osób decydowało się na obstawianie zakładów sportowych live w stronę wygranej Argentyny, ponieważ kursy były naprawdę wysokie. Albicelestes nie potwierdzili swojej znakomitej dyspozycji z ostatnich miesięcy, a nawet lat i ostatecznie nie wygrali tego spotkania, czym skomplikowali swoją sytuację.

Ogólnie zwycięstwo Arabii Saudyjskiej z Argentyną jest jedną z największych niespodzianek w historii mistrzostw świata. Dysproporcja w pozycji rankingowej, a także umiejętnościach poszczególnych piłkarzy pomiędzy tymi drużynami była tak gigantyczna, że większość osób obstawiając zakłady bukmacherskie, nawet nie brała pod uwagę scenariuszu, w którym Argentyna mogłaby nie wygrać tego meczu. Zwycięstwo Saudyjczyków po raz kolejny pokazało jednak piękną stronę futbolu, w której niczego nie można być pewnym, a zwłaszcza na takim turnieju, jak mistrzostwa świata. Przed nami jeszcze wiele interesujących spotkań na tej imprezie, które możesz obstawiać w polskich zakładach bukmacherskich.

Program sportowy z transmisjami na dziś znajdziesz na naszej stronie!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95