PKO BP Ekstraklasa to jedna z najwcześniej rozpoczynających się lig w całej Europie. Kampania 2021/22 to cały zbiór nowości, o którym warto wiedzieć przed początkiem rozgrywek. W poniższym artykule przedstawiamy konkrety związane z tym, gdzie oglądać wszystkie pojedynki – zarówno w tv, jak i w internecie, oraz, co w aspekcie sportowym zaoferuje nam ten sezon.

PKO BP Ekstraklasa w sezonie 2021/22. Gdzie oglądać wszystkie spotkania?

Tak, jak można się tego domyślić, PKO BP Ekstraklasa to rozgrywki, dzięki którym mamy możliwość wybrania danego typu transmisji. Do głosu dojdzie więc transmisja tradycyjna – w tv, ale także ta dotykająca kilku platform internetowych i transmisji online. Transmisja live w internecie z meczów PKO BP Ekstraklasy koncentruje się przede wszystkim na dwóch witrynach. Najwięcej do powiedzenia ma strona Player, która dzięki współpracy ze stacją CANAL+, proponuje nam niezwykle przystępne warunki. Za 30 dni dostępu do kanałów sportowych, musimy zapłacić równe 45 PLN. Jeden mecz w każdej kolejce będziemy mogli obejrzeć również na platformie sport.tvp.pl, gdzie z kolei nie płacimy za nic, ponieważ transmisja jest całkowicie darmowa.

Stosunkowo sporo do powiedzenia ma także witryna Canal+Online. Ona dopiero zaczyna ekspansję rynku w sposób poważny, ale PKO BP Ekstraklasa doczeka się tutaj prawdopodobnie najlepszego opracowania. Najtańsze pakiety miesięcznie z kanałami sportowymi kosztują bowiem 20 PLN, co jest niezłą ofertą na sam początek przygody z transmisją online.

W jakich godzinach można obejrzeć mecze PKO BP Ekstraklasy?

Aspektem, o którym trzeba powiedzieć, jest także ten, dotyczący samego terminarza. Sezon 2021/22 polskiej Ekstraklasy rozpoczął się już 23 lipca 2021 roku i potrwa aż do 22 maja 2022 roku. Podobnie, jak w poprzednich kampaniach, godziny rozgrywania pojedynków PKO BP Ekstraklasy koncentrują się na trzech terminach. Chodzi o dwa mecze piątkowe w godzinach 18:00 oraz 20:30 oraz po trzy spotkania w sobotę i niedzielę o godzinie 15:00, 17:30 oraz 20:00. Każdą kolejkę zamknie jeden mecz poniedziałkowy o godzinie 18:00, chyba że czeka nas zgrupowanie reprezentacji czy walka w Pucharze Polski. Wówczas w sobotę rozegramy dodatkowo jeszcze jeden mecz.

PKO BP Ekstraklasa. Ile drużyn powalczy o punkty i ile spadnie z ligi?

Kampania 2021/22 to także nowości, jeśli chodzi o samą liczbę drużyn czy w temacie spadania do 1. ligi i gry w pucharach europejskich. Z uwagi na konstrukcję poprzedniego sezonu tym razem o ligowe punkty będzie walczyć osiemnaście zespołów, a rolę beniaminków przyjmą drużyny Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Radomiaka Radom oraz Górnika Łęczna. Tylko łęcznianie musieli walczyć jednak o grę w Ekstraklasie w meczach barażowych, gdzie okazali się najlepsi z grona czterech ekip.

Po sezonie 2021/22 z PKO BP Ekstraklasą pożegnają się trzy najgorsze drużyny. Łatwo policzyć także, że czekają nas aż 34 ligowe kolejki, a już drugi rok z rzędu reforma nie umożliwia podziału tabeli na grupę mistrzowską oraz spadkową. Znów o grę w europejskich pucharach zagrają trzy najlepsze ekipy, jednak tylko mistrz Polski znajdzie się w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Pozostałej dwójce zostanie walka w „repasażach” Ligi Konferencji.