Legia Warszawa przegrała po dogrywce w meczu II rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja 0:2. Gole dla przyjezdnych zdobyli Jordi Gomez i Thiago. Tym samym mistrz Polski odpada z gry o udział w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie.

Legia wyszła na mecz odważnie, próbując wywrzeć presję na piłkarzach Omonii. Zespół Henninga Berga nastawił się na grę z kontry i czekał na błędy Wojskowowych w rozegraniu.

Po trzydziestu minutach gra zaostrzyła się. Sędzia Nathan Verboomen z Belgii pokazał w trzy minuty trzy żółte kartki (jedną dla Legii, dwie dla Omonii).

Gdy zespół z Cypru zapoznał się z boiskiem, zaczął coraz częściej gościć na połowie gospodarzy. Omonia była groźna w końcówce pierwszej połowy, a najlepszą sytuację miała w 41. minucie. Michał Karbownik nie opanował podania, co wykorzystał Thiago. Brazylijczyk wyłożył piłkę Jordiemu Gomezowi. Kapitan mistrza Cypru oddał strzał, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Artur Boruc.

W 53. minucie mogliśmy być świadkami bramki..niemal bezpośrednio z rzutu rożnego. Piłka otarła się o Michaela Luftnera i odbiła się od słupka

Trzy minuty później sytuacja Legii mocno się skomplikowała. Drugą żółtą otrzymał Igor Lewczuk. Obrońca musiał opuścić murawę. Chwilę później Aleksandar Vukovic wprowadził Mateusza Wieteskę, którzy załatał dziurę w defensywie. Z boiska zszedł Walerian Gwilia.

Pojawiły się okazje zarówno dla gospodarzy jak i gości. Wynik jednak nie uległ, a to oznaczało, że do rozstrzygnięcia będzie potrzebna dogrywka.

Ta dla mistrza Polski rozpoczęła się fatalnie. Artur Jędrzejczyk sfaulował w polu karnym Michela Durisa. Do jedenastki podszedł Gomez, którzy pokonał pewnym, płaskim strzałem Boruca.

W 102. minucie rezerwowy Jose Kante padł blisko bramki Fabiano, napastnik jak pokazały powtórki został sfaulowany, ale arbiter nie wskazał na wapno.

Na początku drugiej części dogrywki Legia otrzymała drugi cios. Ernest Asante, dla którego był to debiut w barwach „Koniczynek”, dośrodkował do Thiago, który pokonał zagraniem głową bramkarza polskiego zespołu.

Legia Warszawa – Omonia Nikozja 0:2 pd. 92′ Gomez (k), 107′ Thiago

Składy:

Legia: Boruc – Mladenović, Jędrzejczyk, Lewczuk, Karbownik – Slisz, Antolić – Rosołek (78′ Kapustka), Gwilia (60′ Wieteska, 108′ Martins), Luquinhas – Pekhart (61′ Kante)

Omonia: Fabiano – Lecjaks, Lang, Luftner, Tzionis (77′ Asante) – J.Gomez, Kousoulos, V.Gomes (103′ Mavrias) – Bautheac (91′ Loizou), Duris, Thiago (112′ Kiko)

Kartki: Lewczuk (czerwona za dwie żółte), Luquinhas, Jędrzejczyk, Slisz – Thiago, V.Gomes, J.Gomez

Sędzia: Nathan Verboomen (Belgia)

Stadion: Stadion Wojska Polskiego (Warszawa)

*pogrubionym drukiem zespoły, które uzyskały awans do kolejnej rundy

Swojego rywala w III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy Legia Warszawa pozna 1 września. Wiadomo, że będzie to zespół, który także został wyeliminowany z Ligi Mistrzów. Mistrz Polski prawdopodobnie będzie rozstawiony.