Bycie fanem piłki nożnej wiąże się z wykupieniem odpowiednich kanałów, które emitują mecze najpopularniejszych lig i europejskich pucharów. Istnieją jednak dwa legalne opcje, które pozwolą oglądać najważniejsze mecze w piłce nożnej. W tym artykule dowiesz się jakie mecze można oglądać na TVP i u popularnych bukmacherów.

TVP — nie tylko reprezentacja Polski

Pierwszym i oczywistym kierunkiem jest telewizja polska utrzymywana z pieniędzy polskich podatników. Na tym kanale, dostępnym dla każdego, można obejrzeć wszystkie mecze reprezentacyjne Polski. Eliminacyjne, czy w trakcie trwania dużych turniejów jak EURO, czy Mistrzostwa Świata. W przypadku krajowych turniejów na TVP Sport zawsze dostępne są wszystkie mecze, nie tylko naszych reprezentantów. To wystarczająca opcja dla osób niezainteresowanych rozgrywkami klubowymi w piłce nożnej.

Telewizja polska oferuje również sporo meczów odbywających się w ramach rozgrywek europejskich, takich jak: Liga Mistrzów, Liga Europy, czy stworzona rok temu Liga Konferencji. Nie wszystkie mecze są emitowane na TVP. Można jednak w przypadku np. 1/8 fazy pucharowej Ligi Mistrzów liczyć na cztery wybrane mecze w pierwszym i drugim spotkaniu. Kiedy jednak w europejskich pucharach występuje drużyna z Polskiej Ekstraklasy (obecnie Lech Poznań), można liczyć na transmisję każdego meczu, w którym wystąpi. W przypadku rozgrywek klubowych, ostatnio TVP wykupiło prawa do transmitowania ligi saudyjskiej. Jest to z pewnością kontrowersyjny ruch, mając na uwadze piłkarski poziom ligi z bliskiego wschodu. Wybór ten jest natomiast z pewnością podyktowany przeprowadzką wielkiej legendy i pięciokrotnego zdobywcy złotej piłki, Cristiano Ronaldo, który po Mundialu w Katarze 2022, dołączył do Saudyjskiego Al-Nassr. Po tym transferze, zainteresowanie tą ligą niezwykle urosło, a TVP postanowiło zaoszczędzić fanom CR7 szukania specjalnych streamów z tą wcześniej pomijaną ligą. Oprócz transmisji meczów ligowych w Saudi Pro League, udostępnione zostaną także spotkania z pucharu Saudi Super Cup.

Bukmacherzy — 2 w 1 dla lubiących ryzyko

Polskie firmy bukmacherskie bardzo często oferują transmisje najlepszych meczów piłki nożnej, takich lig jak: Serie A, Bundesliga, Ligue 1, czy La Liga. Oferowane są również inne mniej popularne zmagania ligowe np. Eredivisie oraz mecze pucharowe. W tej korzystnej opcji jest oczywiście pewien haczyk. Żeby uzyskać dostęp do meczów na żywo, oprócz zarejestrowania się na stronie bukmachera, należy często również wpłacić środki na konto lub w ostatnim czasie (np. w ciągu ostatnich 24h) mieć wykupiony kupon. Ostatecznie wykonanie tych wymagań może i tak okazać się tańsze od wykupu specjalnego kanału lub zupełnie darmowe.

Transmisje na żywo oferuje obecnie, chociażby STS, Fortuna, Superbet, czy Betclic. Popularne firmy bukmacherskie oprócz stron internetowych oferują również aplikacje mobilne. Dzięki temu z łatwością obejrzysz spotkanie swojej ulubionej drużyny również poza domem.