Za nami faza grupowa CL w sezonie 2021/2022, z rozgrywkami pożegnały się m.in. Borussia Dortmund oraz FC Barcelona, przed nami już niedługo faza pucharowa tych rozgrywek. Na placu boju pozostały jedynie najlepsze ekipy, więc szlagierów nie zabraknie.
Gdzie oglądać fazę pucharową CL sezonu 2021/2022?

Faza pucharowa już za tydzień

Faza pucharowa CL rozpocznie się już 15 II, kiedy to do Lizbony przyjedzie Manchester City, by pojedynkować się ze Sportingiem. Tego samego dnia Paris Saint-Germain ugości w Paryżu Real Madryt. W Paryżu zmierzą się dwa zespoły, których aspiracje sięgają końcowego triumfu w rozgrywkach, Manchester City jest głównym faworytem do końcowego triumfu, w składzie 'Obywateli’ znajduje się szereg klasowych zawodników, którzy potrafili wytworzyć team spirit. liga mistrzów na żywo dostępna jest w Polsacie Sport Premium, w doskonałej jakości HD. Mecze w Internecie można śledzić również za pośrednictwem serwisów pay-per-view. Wszystkie skróty spotkań są do obejrzenia w TVP Sport.

Czego spodziewać się po fazie pucharowej europejskich pucharów?

Rozgrywki CL zawsze cieszyły się popularnością wśród polskich kibiców, jednak odkąd napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski bije rekordy strzeleckie to nad Wisłą jeszcze mocniej pokochano te rozgrywki. Bayern Monachium jak zwykle ma duże szanse na zdobycie CL, zaś RL 9 z każdą chwilą staje się lepszym napastnikiem. Zawodnik ten budzi podziw, gdyż wydawało się, że lepiej niż w Borussii Dortmund, grał już nie będzie, okazało się jednak, że mecze dla dumy Westfalii były jedynie preludium przed jeszcze lepszą grą dla giganta z Monachium.

Obrońcą tytułu jest londyńska Chelsea, która również w tym sezonie liczy na wiele, w 1/8 trafiła na Lille OSC. Mistrz Francji wyszedł z grupy, radzi sobie zdecydowanie lepiej w CL niż w rodzimych rozgrywkach. 16 II, Inter rozegra spotkanie przeciwko Liverpollowi w Mediolanie. Drużyna z miasta the Beatles jest faworytem tego pojedynku, zważywszy, że czołowi zawodnicy powrócą już do klubu z AFCON. Zdaniem ekspertów, Mohamed Salah jest najlepszym zawodnikiem z Afryki, choć zapewne w tym miejscu zanegują ten fakt fani George Weaha, Didiera Drogby oraz Samuela Eto’o którzy też wiele znaczą dla rozwoju klubów piłkarskich w Europie.

liga mistrzów na żywo
Fot. Vlad1988 / shutterstock.com

Fenomen Ligi Mistrzów

Właśnie na tym polega fenomen CL UEFA, że najlepsi zawodnicy Afryki, Azji, Ameryki Płd. przyjeżdzają grać na Stary Kontynent dla najmocniejszych klubów. Biorąc pod uwagę jakość zawodników, zapewne wyższy jest poziom CL UEFA niż Mundialu, na który nigdy nie pojechał m.in. Ryan Giggs, Gareth Bale którzy dają popis wspaniałej gry. Fani każdego zespołu marzą, by ich zespół znalazł się w gronie najlepszych, czyli by wszedł do CL, włodarze klubów stawiają przed swoimi zawodnikami ten właśnie cel, gdyż sam awans do grona najlepszych jest wielką nobilitacją. W edycji 2021/2022 jest też miejsce dla fanów klasyki, którzy z sentymentem wracają do dawnych czasów, takim dwumeczem będzie Benfica vs. Ajax, gdzie pierwsza odsłona odbędzie się 23 II, w Lizbonie.