Legia Warszawa w minionym sezonie zajęła dość rozczarowujące 2. miejsce w ekstraklasie. Pozbyła się wielu piłkarzy, ale dokonała też wielu ciekawych wzmocnień, które postaram się dziś państwu pokrótce przedstawić.


Igor Lewczuk (wolny transfer), 34-letni nie grał zbyt wiele we Francji, ale jego doświadczenie ma pomóc załatać ewentualne dziury w defensywie. Może on grać zarówno w środku jak i na boku defensywy, więc jest on idealny do przydzielonego mu zadania.


Valerian Gvilla (300 tys. euro), 25-letni środkowy pomocnik błyszczał w poprzednim sezonie w drużynie Górnika Zabrze, do której był wypożyczony z FC Luzern, i był jednym z kluczowych graczy, który przyczynił się do ich utrzymania. 


Cafu (800 tys. euro), 26-letni defensywny pomocnik był przez 1.5 roku kluczowym elementem warszawskiej drużyny, więc wykupienie go z FC Metz było tylko kwestią czasu i Legia bez wahania wyłożyła kwotę odstępnego.


Arvydas Novikovas (300 tys. euro), 28-letni skrzydłowy wyrobił już sobie markę w naszej rodzimej lidze. Kontrakt w Jagiellonii dobiegał końca, więc drużyna z Białegostoku zdecydowała się na jego sprzedaż, aby zarobić na nim cokolwiek.


Wojciech Muzyk (50 tys. euro), 20-letni były bramkarz Olimpii Grudziądz przykuł uwagę wielu klubów, ale ostatecznie zdecydował się on na ofertę Legii, która zaoferowała mu 4-letni kontrakt.


Kacper Kostorz (wolny transfer), 19-letni ofensywny pomocnik podpisał kontrakt z Legią już w styczniu. Ludzie upatrują w nim kogoś, kto będzie w stanie zapełnić lukę po odejściu Sebastiana Szymańskiego. W Podbeskidziu w poprzednim sezonie wystąpił w 33 spotkaniach zdobywając 2 bramki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie jest jeszcze gotowy na ekstraklasę i uda się na kolejne wypożyczenie.


Vamara Sanogo (koniec wypożyczenia), 24-letni napastnik kontrakt z Legią podpisał już w 2017 roku, ale w jej barwach zagrał tylko jedno spotkanie. Po udanym sezonie w barwach Zagłębia Sosnowiec (11 goli i 4 asysty) może powalczyć o miejsce w wyjściowym składzie.


Luquinhas (400 tys. euro), 22-letni lewoskrzydłowy trafił do Legii z Desportivo Aves. Charakteryzuje go niezwykła szybkość oraz łatwość w mijaniu rywali. W swoim już byłym zespole rozegrał 17 meczów notując na swoim koncie 4 asysty.


Ivan Obradović (wolny transfer), 30-letni środkowy lub lewy obrońca trafił do drużyny z Anderlechtu Bruksela. Jest to 27-krotny reprezentant Serbii i zdobywał mistrzostwa kraju z takimi klubami jak wymieniony Anderlecht, czy Partizan Belgrad.


Paweł Wszołek (wolny transfer), 27-letni prawoskrzydłowy po 6 latach gry w zachodnich ligach wraca do Polski. w minionym sezonie w barwach Queens Park Rangers rozegrał on 38 meczów, w których zanotował 4 bramki oraz 4 asysty. Powinien być zdecydowanie największą gwiazdą warszawskiej Legii.