Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 2:0 w piątkowym meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Paweł Bochniewicz i Alassana Manneh. Zabrzanie przynajmniej do jutra będą liderem rozgrywek.

Pierwszą sytuację stworzyli piłkarze Stali. Andreja Prokić ładnym zwodem minął Przemysława Wiśniewskiego i oddał strzał w okolicach pola karnego, który przeleciał ponad bramką Martina Chudego.

Górnik dobrą okazję miał dwadzieścia minut później. Dariusz Pawłowski dośrodkował, a Roman Prochazka minimalnie się pomylił.

Z dalszym przebiegiem gry podopieczni Marcina Brosza zyskiwaali przewagę na boisku w Mielcu. W 35. minucie Jesus Jimenez otrzymał podanie od Bartosza Nowaka. Hiszpan finezyjnym strzałem był blisko gola, ale świetną interwencją popisał się Strączek, który sparował piłkę na poprzeczkę.

Po tej akcji zobaczyliśmy pierwszego gola. Goście wykonali rzut rożny, do futbolówki najwyżej wyskoczył Paweł Bochniewicz i obrońca wpisał się na listę strzelców.

Po przerwie na bramkę czekaliśmy zaledwie dwie minuty. Kapitalnym strzałem popisał się pomocnik Górnika Alassana Manneh, który bez przyjęcia uderzył w prawy górny róg bramki. Asystę zanotował Pawłowski.

Górnik przez całą drugą połowę spotkania kontrolował sytuację. Goście oddali więcej strzałów, byli częściej przy piłce i przeważali w stałych fragmentach gry. W 70. minucie Jimenez miał szansę na drugiego gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. Wynik nie uległ już zmianie i Górnik wywiózł z Mielca komplet punktów.

Górnik Zabrze przynajmniej do jutra będzie na czele PKO BP Ekstraklasy. Stal jest na 9. miejscu, w dwóch meczach zdobyła jeden punkt. W następnej serii gier Górnika czeka mecz z Lechią Gdańsk. Beniaminek zagra na wyjeździe ze zdobywcą Puchar Polski – Cracovią.

STAL Mielec – GÓRNIK Zabrze 0:2 36′ Bochniewicz, 47′ Manneh

Składy:

Stal: Strączek – Getinger, Kościelny (71′ Zjawiński), Żyro, Flis – Urbańczyk, Matras – Domański (60′ Mak), Forsell (60′ Tomczyk), Tomasiewicz (86′ Sadłocha), – Prokić (71′ Wróbel)

Górnik: Chudy – Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Pawłowski (66′ Bainović), Nowak (85′ Hajda), Manneh, Prochazka, Janża – Sobczyk (57′ Krawczyk), Jimenez

Kartki: Kościelny, Tomasiewicz – Sobczyk, Wiśniewski

Sędzia: Paweł Gil
Stadion: Stadion MOSiR (Mielec)