Euro 2020 już się rozpoczęło! Pierwsze mecze najsilniejszych drużyn na świecie są transmitowane codziennie, a cały świat z wielkim zainteresowaniem śledzi to wielkie wydarzenie! Nasza reprezentacja już pokazała swój pierwszy mecz ze Słowacją. Mimo, że mecz zakończył się nie na korzyść naszego kraju – było całkiem nieźle. Dowiedz się więcej o nowym trenerze reprezentacji Polski, prognozach piłkarskich tego sezonu oraz o tym, kto może być potencjalnym zwycięzcą Mistrzostw Europy 2021!

Robert Lewandowski oraz inne gwiazdy Polskiej reprezentacji

Zagraniczne typy bukmacherskie przedstawia polską reprezentację jako jednoosobową drużynę! Owszem, legenda i idol polskiej piłki nożnej – Robert Lewandowski jest bez wątpienia najlepszym napastnikiem ostatnich 5-7 lat, a wiele czynników wskazuje na to, że w tym sezonie ME 2020 – grupa Polski będzie w stanie pokazać swoją siłę i ujawnić cały swój potencjał!

Nowym trenerem biało-czerwonych został Paulo Souza, z którym nasza reprezentacja Polski trenuje już od ponad 6 miesięcy. Mecz w dniu 14.06 był dość pokazowy zarówno dla zawodników jak i trenera. Oprócz Roberta Lewandowskiego, chcielibyśmy wspomnieć o innych zawodnikach, którzy pokazali dobrą technikę i spójność w całym meczu – Piotr Zielinski (Napoli), Mateusz Klitsch (Leeds) i Jakub Moder (Brighton). Jeśli nie uda się zrealizować głównego planu, Polacy na pewno znajdą alternatywne rozwiązania.

ME 2020 – grupa Polski i kogo zabrakło w meczu ze Słowacją?

Pierwszą dużą stratą dla reprezentacji Polski był Krzysztof Piontek. Znakomity zawodnik, grający na pozycji napastnika „Herthy” spisał się w tym sezonie perfekcyjnie na 7+7 w 32 meczach, ale niestety z powodu kontuzji kostki w połowie maja – nie będzie mógł wziąć udziału w ME w piłce nożnej 2021. Analitycy i eksperci twierdzą, że nieobecność zawodnika na boisku miała swoje odzwierciedlenie w meczu ze Słowacją. Być może sytuacja mogłaby się inaczej potoczyć.

Sam piłkarz również żałuje swojej nieobecności na UEFA EURO 2020, w jednym ze swoich ostatnich tweetów Krzysztof napisał: „Chciałem zagrać na Euro, ale wierzę, że w piłce nożnej, jak i w życiu, nic nie dzieje się bez przyczyny. Wiem, że Bóg ma dla mnie plany. Mój powrót do zdrowia zaczyna się teraz i to jedyna rzecz, na której muszę się skupić.”
Przed turniejem kontuzji na treningu doznał również Arkadiusz Milik z Marsylii, ale reprezentacja nie będzie powoływała zmiennika.

Mistrzostwa Europy i pretendenci do wygrania – kto ma największe szanse na zwycięstwo?

Euro 2020 to naprawdę wyjątkowe wydarzenie, ponieważ rozgrywki odbywają się w 11 krajach jednocześnie! Tak, z pewnością idea ME jest genialną, ale jednocześnie ma dość nieprzewidywalne konsekwencje dla graczy. Ciągłe loty, zmiany stref czasowych i treningi w nowych miejscach mają duży wpływ na jakość gry każdej drużyny narodowej. Ale o czym mówi analiza bukmacherska, kto może zostać główną gwiazdą tych mistrzostw 2021?
Francja i Belgia są głównymi pretendentami do wygrania Euro 2020. Owszem, te dwa kraje są potencjalnymi zwycięzcami, ale kto wie, jak może zmienić się historia mistrzostw?

Reprezentacja Francji dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Europy. Po raz pierwszy miało to miejsce podczas turnieju w 1984 roku, kiedy to Francuzi pokonali Hiszpanię 2-0 dzięki bramkom Michela Platiniego i Bruno Bellona. Po raz drugi Francuzi zostali zwycięzcami Mistrzostw Europy w 2000 roku. Wówczas w meczu finałowym pokonali Włochy 2-1. W trzeciej doliczonej minucie drugiej połowy Silva Viltor doprowadził do dogrywki, w której złotą bramkę zdobył David Trezeguet.

Mistrzostwa Europy – grupa Francji i jej potencjalne zwycięstwo

W tym roku reprezentacja Francji znalazła się w dość silnej grupie wraz z drużynami Niemiec, Portugalii i Węgier. Analizy i typy pokazują, że Francuzi nie boją się jednak stawić przed sobą cele – zdobycia trofeum mistrzostwa Europy w 2021 roku.

Mecz

Data

Francja – Niemcy

15 czerwca

Węgry – Francja

19 czerwca

Portugalia – Francja

23 czerwca

Didier Deschamps jest głównym trenerem reprezentacji Francji. W przeciwieństwie do naszej polskiej reprezentacji, francuski trener pracuje z kadrą od dłuższego czasu, obejmując ją pod swoje kierownictwo po Euro 2012. Razem z trenerem Francja dotarła do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w 2014 roku, gdzie przegrała z Niemcami. Dwa lata później Francuzi dotarli do finału Euro, ale przegrali tam z Portugalią.

W jednym z ostatnich przedmeczowych wywiadów francuski trener powiedział, że dobrze mu się pracuje z drużyną i nie myśli np. o przejściu do innego klubu. Typy i analizy bukmacherskie potwierdzają ten fakt, a współpraca potrwa z trenerem minimum do 2022 roku.

Reprezentacja Francji słusznie uważana jest za głównego faworyta Euro 2020. Przede wszystkim jest to doskonały skład, który jest w stanie walczyć o główne trofeum Mistrzostwa Europy, trzy lata po triumfie na Mistrzostwach Świata. Według większości bukmacherów i ekspertów sportowych, Francja bez problemu dotrze co najmniej do półfinału UEFA EURO 2021!