Diego Maradona to bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. Argentyńczyk w swojej karierze zdobył m.in. mistrzostwo świata i strzelił mnóstwo bramek. Argentinos Juniors, klub w którym Diego zaczynał swoją przygodę z profesjonalną piłką upamiętnił go w niezwykle ciekawy sposób.

„El Diez” swoją karierę rozpoczął w Argentinos Juniors. To właśnie dla tego klubu Mardona zdobył najwięcej bramek podczas swojej gry w piłkę nożną. Argentinos Juniors są bardzo dumni z tego, że tak wielki piłkarz w przeszłości bronił barw ich drużyny.

Zobacz też: Arkadiusz Milik szczerze o trenerze Marsylii! Kibice są ZSZOKOWANI słowami polskiego napastnika

Kilka lat temu klub nazwał swój stadion na cześć Diego Maradony. Piłkarze wchodząc na plac gry przechodzą przez dość niekonwencjonalny tunel. Jest to nadmuchiwany tunel z wizerunkiem Maradony, który jest używany do dnia dzisiejszego od 2019 roku.

Przy opracowaniu „tunelu” zadbano również o szczegóły. Na koszulce można dostrzec logo Adidas, które było powszechnie używane w tamtych czasach. Maradona swoją karierę w Juniors rozpoczął w 1976 roku. W piłce na profesjonalnym poziomie zadebiutował tydzień przed swoimi 16. urodzinami. W klubie spędził pięć sezonów, strzelając w tym okresie ponad 100 bramek. W 1981 roku przeniósł się do Boca Juniors.

Warto sprawdzić: Manchester City włącza się do walki o Messiego! Pep Guardiola MA JUŻ PLAN jak sprowadzić Argentyńczyka do Anglii

fot. YouTube/Al Jazeera English