Oprócz spotkania Polski ze Szwecją, w grupie E odbędzie się również jeszcze starcie pomiędzy Hiszpanią a Słowacją. Oba zespoły mają realne szanse na awans. La Furja Roja potrzebuje wygranej, natomiast naszym południowym sąsiadom wystarczy remis. Jak prognozują to starcie zakłady sportowe?

Hiszpania

Od początku Euro 2020 nie brakuje piłkarskich emocji, ale można powiedzieć, że najwięcej jest ich w grupie E. Hiszpania jeszcze przed rozpoczęciem tego turnieju była faworyzowana do wygrania rywalizacji w tej czwórce drużyn i nadal jest to możliwe, jednak La Furja Roja musi zwyciężyć w ostatnim meczu, a także liczyć na korzystny wynik na drugim obiekcie, czyli triumf Polaków.

Superbet zakłady bukmacherskie – sprawdź!

Hiszpanie na tym turnieju mają zaledwie dwa punkty na koncie po dwóch remisach. Cóż z tego, że w obu tych starciach przeważali, prowadzali grę i nabijali nieskończone liczby podań, jak wpadła z tego zaledwie jedna bramka. W meczu z Polską gola zdobył Alvaro Morata, jednak snajper Juve mógł mieć nawet hat-tricka, gdyby umiejętnie korzystał ze swoich okazji. Czy w meczu ze Słowacją ponownie trafi do siatki? Wiele na to wskazuje, ponieważ patrząc na konferencje prasowe Luisa Enrique – hiszpański trener ufa piłkarzowi Starej Damy na tyle, że powinien po raz kolejny wyjść w podstawowym składzie.

Mocnym atutem Hiszpanii jest gra w defensywie, dlatego też Słowacja nie będzie miała łatwego zadania. La Furja Roja podejdzie do tego meczu z nożem na gardle, ponieważ w przypadku remisu – mogą zająć trzecią pozycję, ale nie muszą. W grze są jeszcze Polacy, którzy jeśli wygrają ze Szwecją, to trzy punkty zapewnią Hiszpanii ostatnie miejsce w grupie E na Euro 2020. Takiego zdarzenia nie wyobrażali sobie analitycy zakładów bukmacherskich przed startem tego turnieju. Byłby to dla nich istotny szok.

Hiszpania – statystyki:

• Hiszpanie nie stracili gola w 3 z 4 ostatnich spotkań.
• Hiszpania w obu meczach Euro 2020 zaliczyła remis.
• Hiszpanie w dwóch ostatnich meczach zaliczyli wyniki -2,5 gola.
• Reprezentacja Hiszpanii wygrała w 5 z 6 ostatnich meczów ze Słowacją.
• Hiszpanie pokonali tego przeciwnika w ostatnim meczu bezpośrednim 2:0.
• Hiszpania tylko raz w historii zachowała czyste konto podczas spotkania z tym rywalem.
• W sześciu poprzednich starciach tych drużyn padł tylko jeden remis.
• Hiszpania w przypadku wygranej zapewni sobie awans do kolejnej rundy.
• Hiszpania w ostatnim meczu Euro 2020 zremisowała z Polską 1:1.

Słowacja

Reprezentacja Słowacji przed rozpoczęciem Euro 2020 była skreślana już na starcie, jednak w pierwszym meczu wysłali oni sygnał ostrzegawczy do ekspertów, a także bukmacherów. Słowacy w starciu otwarcia Euro 2020 pokonali Polską 2:1, dzięki czemu nawet porażka ze Szwecją nie przekreśliła ich szans na awans, jednak warto podkreślić, że niewiele brakowało, aby wywalczyli w tym spotkaniu punkt, a cztery oczka po dwóch meczach to na tym etapie turnieju gwarancja awansu do kolejnej rundy. Następną okazję, aby dokonać tej sztuki, będą mieli w starciu z Hiszpanią. W teorii stoją tutaj na straconej pozycji, jednak podobny scenariusz miały mieć spotkania Polski i Szwecji z tym przeciwnikiem, a jednak La Furja Roja skończyła zaledwie z dwoma remisami na koncie.

Słowacja historycznie nie ma najlepszych liczb w pojedynkach z Hiszpanią, jednak to, co trzeba podkreślić, to fakt, że nie przegrali oni aż 2 z 3 ostatnich rywalizacji z La Furja Roja, a dodatkowo w 5 z 6 rozegranych starć strzelili przynajmniej jednego gola. Z czystym kontem strzeleckim zakończyli tylko jedno spotkanie – mowa o ostatniej rywalizacji tych drużyn, która miała miejsce kilka lat temu. Mniej pozytywną informacją jest tutaj fakt, że Hiszpania w każdym z tych spotkań przynajmniej raz trafiła do siatki.

Program sportowy na dziś znajdziesz tutaj -> https://futbolwtv.pl/program-tv-sportowy-na-dzis

Słowacja – statystyki:

• Słowacy w obu meczach Euro 2020 stracili dokładnie po jednej bramce.
• Słowacja ma na koncie trzy punkty po dwóch meczach.
• Przed rozpoczęciem turnieju Słowacja była głównym faworytem do zajęcia 4 pozycji w tej grupie.
• Słowacy wygrali 1 z 2 ostatnich meczów z Hiszpanią.
• Słowacja strzeliła przynajmniej jednego gola w 5 z 6 ostatnich rywalizacji tych drużyn.
• 5 z 6 poprzednich meczów Hiszpanii ze Słowacją to wyniki BTTS.
• Słowacy w przypadku wygranej z Hiszpanią zapewnią sobie awans do fazy pucharowej.
• Słowacja wygrała tylko jeden z czterech ostatnich meczów.
• Słowacy są niepokonani w 2 z 3 ostatnich meczów z Hiszpanią.

Zakłady bukmacherskie

W ofercie zakładów bukmacherskich na Euro 2020 nie brakuje ciekawych propozycji i podobnie jest tym razem. Superbet przygotował dla Ciebie wiele interesujących typów. Jednym z nich jest popularny zakład sportowy na posiadanie piłki, której Hiszpania nie zamierza oddawać podczas tego turnieju. La Furja Roja wykonuje najwięcej podań na Euro 2020, a także najdłużej ma piłkę przy nodze, więc nic dziwnego, że analitycy, a także kibice zwrócili na ten aspekt szczególną uwagę.

Jeśli chodzi o kursy główne, to tutaj nie będzie żadnego zaskoczenia, ponieważ zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Hiszpania. La Furja Roja musi w końcu wygrać, aby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy, a każdy inny wynik tego zespołu byłby ogromnym rozczarowaniem i myślę, że mogłyby polecieć głowy w tym przypadku.

Interesująco wyglądają również kursy na BTTS. Hiszpania zapewne zdominuje posiadanie piłki, jak w meczach z Polską, czy też Szwecją, jednak trzeba pamiętać, że w obu z tych rywalizacji przeciwnicy mieli kilka dogodnych pozycji do strzelania gola. W meczu z Biało-Czerwonymi sam Karol Świderski mógł zaliczyć dwa trafienia, w doskonałej pozycji przed strzeleniem bramki znalazł się również Robert Lewandowski. Z kolei Szwedzi nie wykorzystali dwóch idealnych pozycji, aby wygrać z faworyzowanym przeciwnikiem. Czy Słowacy również stworzą sobie tak klarowane sytuacje do zdobycia gola? Zadanie nie będzie łatwe, ale patrząc na ich grę z kontry w poprzednich meczach – jest to możliwe.

Nie wiesz, gdzie obejrzeć to spotkanie? Zajrzyj tutaj!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95