Mecz finałowy NHL był ostatnią hokejową transmisją live jaką mogliśmy zobaczyć na ESPN AMERICA. 31 lipca 2013 roku kanał zakończy swoją działalność w większości europejskich krajów, także w Polsce. Wszystko to związane jest z przejęciem kanałów ESPN AMERICA i ESPN CLASSIC przez brytyjską firmę BT Group, która zdecydowała kontynuować nadawanie sygnału tylko na terenie swojego kraju.

Co z transmisjami NHL w Polsce? Niestety …. Nie wiadomo….
Nie ma informacji z nc+ odnośnie zakupu praw do transmisji najlepszej hokejowej ligi na świecie. Być może platforma nc+ zdecyduje się na poszerzenie swojej oferty i ponownie zdecyduje się na relacjonowanie hokeja zza oceanu?


BT Group wystawiła na sprzedaż prawa do transmisji poszczególnych rozgrywek. Przejęciem praw prawdopodobnie zainteresowany jest EUROSPORT. Nie wiadomo jednak jaką dokładnie częścią praw zainteresowany jest francuski koncern. Spekuluje się, że stacja byłaby zainteresowana futbolem amerykańskim oraz właśnie hokejem. Warto przypomnieć, że EUROSPORT prowadził już transmisje z NHL, ale były to lata 90. ubiegłego wieku.

Niemcy od razu poradzili sobie ze zniknięciem ESPN AMERICA. Zostanie tam utworzona nowa stacja o roboczej nazwie Sportamerica, która ruszy 1 sierpnia. Transmisje z NHL mają także kibice pochodzący z takich państw jak Rumunia, Węgry (Sport 1) czy nawet Portugalia (Sport TV) i kraje Bliskiego Wschodu (OSN Sport). Czy Polska jako jedno z niewielu europejskich państw pozostanie bez relacji z najlepszej hokejowej ligi świata? Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Jeśli jednak tak się stanie kibicom pozostaje tylko zakup usługi NHL GameCenter Live dającej dostęp do każdego meczu NHL.
źródło: hokej.net