Wyczekiwany przez fanów tenisa na całym świecie, Australian Open 2024 zbliża się wielkimi krokami. W centrum uwagi znajduje się Iga Świątek, polska gwiazda tenisa i numer jeden rankingu WTA, której udział w turnieju wzbudza ogromne emocje wśród miłośników tego sportu.

Start Igi Świątek: Wielkie Otwarcie Turnieju

Świątek rozpoczyna swoją przygodę w Australian Open od rywalizacji z Sofią Kenin, co jest zapowiedzią niezwykle interesującego pojedynku. Ich poprzednie spotkania, w tym szczególnie finał French Open, gdzie Świątek okazała się lepsza, dodają tej rywalizacji dodatkowego smaku. To spotkanie nie tylko elektryzuje fanów, ale także pozwala Świątek na kolejne potwierdzenie swojej dominacji na światowych kortach.

W Melbourne, poza Igą, swoje umiejętności pokażą również Magda Linette i Magdalena Fręch, które mają szansę na zaznaczenie swojej obecności wśród światowej elity tenisowej.

Australian Open odbędzie się w dniach 14-28 stycznia.

Potencjalni rywale Igi Świątek w kolejnych rundach

Druga runda: Danielle Collins, Angelique Kerber
Trzecia runda: Marie Bouzkova (31), Linda Noskova, McCartney Kessler
Czwarta runda: Wieronika Kudiermietowa (15), Elina Switolina (19), Katerina Siniakova
Ćwierćfinał: Marketa Vondrousova (7), Jelena Ostapenko (11), Wiktoria Azarenka (18), Emma Navarro (31)

Dla polskich kibiców, Australian Open to nie tylko prestiżowy turniej, ale także okazja do świętowania sukcesów polskich tenisistów na arenie międzynarodowej.