W niedzielę dostaliśmy informacje o tym, że mają powstać nowe rozgrywki, a już w poniedziałek otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. Założycielami Superligi zostało 12 klubów. Hiszpańska „Marca” przyjrzała się temu jak wyglądałby skład Hiszpanów na Euro bez piłkarzy z nowej ligi.

Prezydent UEFA zapowiedział, że piłkarze uczestniczący w rozgrywkach Superligi nie będą mogli reprezentować barw drużyny narodowej na turniejach takich jak m.in. mundial czy mistrzostwa Europy. Spowodowało to nie małe obawy, a dziennik „Marca” sprawdził jak wygląda skład Hiszpanów bez graczy z ESL.

Zobacz również: Kibice są w szoku. Bayern ZNALAZŁ JUŻ NASTĘPCĘ Lewandowskiego! Bawarczycy NIE SZUKALI DALEKO

Dla „La Furia Roja” nie mógłby obecnie grać David de Gea, Sergio Ramos, Jordi Alba, Busquets, Koke oraz Morata. Hiszpania wcale nie byłaby jedną z najmocniej poszkodowanych reprezentacji. W topowych zespołach takich jak Portugalia czy Francja również zabrakłoby wielkich gwiazd m.in. Cristiano Ronaldo, Griezmanna, Pogby czy Joao Felixa.

Florentino Perez w rozmowie dla „El Chiringuito de Jugones” powiedział, że zmiany są potrzebne. Kluby mają ogromne problemy finansowe, a Superliga ma znacznie zwiększyć ich dochody. Nowe rozgrywki według Hiszpana pomogą całemu piłkarskiemu światu.

Warto sprawdzić też: Ibrahimović ZAGRA W POPULARNEJ SERII FILMOWEJ! Swoją ROLĘ OGŁOSIŁ w mediach społecznościowych