Mesut Ozil w tym sezonie w Arsenalu w ogóle nie gra. Niemiec nie znajduje się w planach Mikela Artety. Jest on dużym problemem dla klubu, ponieważ nic nie daje drużynie, a zarabia krocie, dlatego „Kanonierzy” szukają dla niego nowego pracodawcy.

Ozil w Arsenalu od marca nie zagrał w żadnym oficjalnym meczu. Jego relacje z trenerem są co najmniej złe. Kilka klubów jest zainteresowanych usługami Niemca, a jednym z nich jest Juventus Turyn, gdzie gra były kolega klubowy Mesuta, Cristiano Ronaldo.

„Tuttosport” przekazało, że Niemiec miałby udać się na wypożyczenie do Włoch, gdzie spędziłby kolejne pół roku, czyli grałby tam do czerwca 2021 roku. „Stara Dama” ma być zainteresowana pomocnikiem do tego stopnia, że jest skłonna pokryć całą jego pensję, która wynosi 350 tys. funtów tygodniowo.

Londyńczycy są otwarci na negocjacje w sprawie wypożyczenia do Juventusu. Arsenal oczekuje, że mistrzowie Włoch pokryją przynajmniej 50% wynagrodzenia Mesuta. Półroczne wypożyczenia zawodnika, który dostaje tak ogromną pensję, pozwoliłoby zaoszczędzić „Kanonierom” ogromną sumę pieniędzy. Ozil ostatni raz zagrał 7 marca w meczu przeciwko West Hamowi w rozgrywkach angielskiej Premier League.

Warto zobaczyć: Przyszłość Erlinga Haalanda w BVB niepewna. „Nie będzie już grał w Borussii Dortmund”

Obecny kontrakt z Arsenalem mistrza świata z reprezentacją Niemiec z 2014 roku obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku, dlatego też od stycznia może on negocjować z innymi klubami, a potencjalny nowy pracodawca już za pół roku, może pozyskać go za darmo, co jest bardzo atrakcyjną możliwością. Przez pozostałe sześć miesięcy Londyńczycy muszą zapłacić Mesutowi Ozilowi jeszcze 10 milionów euro pensji.

Również tureckie Fenerbahce rozważa opcję sprowadzenia 32-latka w czerwcu przyszłego roku, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów transferu. Sam Ozil pozytywnie na Twitterze wypowiadał się na temat byłego piłkarza Arsenalu Aaron Ramsey, który teraz gra dla Juventusu.

„Aaron Ramsey jest fantastycznym graczem, dobrym przyjacielem, był fantastycznym kolegą z drużyny”.

Sam Juventus widzi korzyść nie tylko w sferze sportowej, ale również w aspekcie medialnym. Sprowadzenie takiego piłkarza spowodowałoby wzrost zainteresowania klubem oraz korzystną pozycję w czasie negocjacji ze sponsorami klubu.

Sprawdź też: Darmowa transmisja live stream meczów piłkarskich

fot. YouTube/Mesut Ozil