Potwierdziły się spekulacje dotyczące przeprowadzki Karola Linettego. 25-letni pomocnik został nowym zawodnikiem Torino FC. Sampdoria Genua ma otrzymać za reprezentanta Polski 7,5 miliona euro. Linetty związał się z „Bykami” 4-letnim kontraktem.

O pozyskaniu Linettego klub poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Włoskie media donoszą, że transfer Polaka kosztował Torino około 7,5 mln euro. W umowie mają być zawarte cele, po ich spełnieniu kwota może wzrosnąć do 9 mln euro. Wychowanek Lecha Poznań podpisał czteroletnią umowę.

Pomocnik występuje w włoskiej Serie A od 2016 roku. W barwach Sampdorii Genua rozegrał 132 spotkania, strzelił 11 bramek, zanotował 13 asyst.

Piłkarz nie chciał przedłużyć umowy z klubem z Genui, dlatego klub postanowić go sprzedać, by zarobić na nim jakieś pieniądze. Swoją grą Linetty przykuł uwagę innych klubów. Torino było najbardziej zdeterminowane, 23-krotny reprezentant Polski od paru tygodni negocjował z 16. drużyną włoskiej ekstraklasy.

Warto dodać, że trenerem Torino jest Marco Giampaolo, z którym 25-latek pracował w Sampdorii. Linetty jest drugim Polakiem, który będzie grał dla „Byków”. Wcześniej występował tam Kamil Glik, który pełnił nawet funkcję kapitana.