Styczeń to czas, kiedy możemy zacząć spełniać swoje postanowienia noworoczne. Być może niektórzy będą chcieli wykorzystać swoje bonusy bez depozytu w kasynie, aby wygrać mniejsze lub większe pieniądze. Inni zaś być może będą chcieli więcej chodzić do kina. Właśnie z tego też powodu postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jakie ciekawe premiery znajdą się na ekranach polskich kin w styczniu 2022 roku.

King’s Man: Pierwsza misja

Najważniejszą premierą stycznia będzie niewątpliwie film King’s Man: Pierwsza misja. To prequel historii, którą znamy z dwóch pierwszych części. Jednak to całkiem długi prequel, albowiem poznamy początki tej organizacji. Mamy tu początek XX wieku, gdzie tajna grupa złoczyńców pragnie wywołać światowy konflikt. Powstrzymać mogą ich członkowie King’s Man, do których dołącza właśnie nowa osoba. King’s Man: Pierwsza misja to efektowny film, w którym wystąpią takie gwiazdy jak: Ralph Fiennes, Gemma Arterton, Rhys Ifans, Matthew Goode, Tom Hollander.

Krzyk

Krzyk to wręcz kultowe dzieło w świecie horrorów, które doczekało się kilku kontynuacji. Teraz po wielu latach powracamy do dawnych bohaterów. W znanym nam miasteczku ponownie dochodzi do zagadkowych morderstw z udziałem mężczyzny w masce Ghostface. Lokalna młodzież jest przerażona. Akurat w miasteczku przebywa Sidney Prescott, która postanawia pomóc nastolatkom. Będzie musiała przy okazji zmierzyć się ze swoją przeszłością. W rolach głównych znów zobaczymy Neve Campbell, Courteney Cox, David Arquette.

355

355 to kino szpiegowskie o sensacyjne w kobiecym wydaniu. Kilka agentek różnych agencji musi połączyć ze sobą siły, aby odnaleźć skradzioną broń. Jako grupa z kryptonimem 355 różne agentki będą musiały nawiązać kontakt i współpracę. W rolach głównych zobaczymy: Jessicę Chastain, Penélope Cruz, Bingbing Fan, Diane Kruger, Lupitę Nyong’o.

C’mon C’mon</2>

Tym razem spokojne, bardziej kameralne kino, w którym główną rolę odgrywa Joaquin Phoenix. Gra on tutaj dziennikarza radiowego, który podróżuje po kraju i przeprowadza wywiady z różnymi osobami. W pewnym momencie przyjeżdża do dawno niewidzianej siostry. Ta ma teraz problemy, przez co Johnny decyduje się zabrać ze sobą w podróż jej synka. Tak też zaczyna się typowe kino drogi, gdzie Johnny będzie mógł odnaleźć sens życia, nawiązać więź z siostrzeńcem.

Zaułek koszmarów

Na ekrany kin wraca Guillermo del Toro. Bohaterem filmu jest tutaj Stanton Carlisle, który wykorzystuje na różne sposoby naiwność nowojorskich elit. Dzięki temu szuka możliwości do tego, aby się wzbogacić. Podaje się za medium. Kiedy nawiązuje znajomość z pewną panią psychiatrą, pod jej wpływem chce wziąć na celownik finansowego potentata, który nie należy do bezpiecznych osób. Film ten to wielka plejada aktorska: Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, Willem Dafoe, Richard Jenkins, Rooney Mara.
Gierek
Tym razem propozycja z naszego rodzimego kina. W filmie Michała Węgrzyna będziemy mogli śledzić życie Edwarda Gierka, czyli najbardziej znanego I sekretarza KC PZPR. Zwiastun pokazał nam, że będzie to kino o różnym obliczu: dramat, komedia, film sensacyjny i szpiegowski. Główną rolę gra tutaj Michał Koterski, któremu towarzyszy Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Agnieszka Więdłocha, Rafał Zawierucha.
Oczywiście to nie wszystkie filmy, które pojawią się na ekranach kin w styczniu. Możemy bowiem obejrzeć: Titane, Sing 2, Hotel Transylwania: Transformania, Hazardzistę, O czym dzisiaj marzą zwierzęta, Wszystko poszło dobrze, Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4.