Choć w kasynach internetowych gra się w blackjacka, baccarat czy sic bo, to niekwestionowanym królem pozostaje poker. Nie ma znaczenia, czy mówimy o kasynie online, czy stacjonarnym. W kasynach internetowych rozgrywa się jednak wiele różnych odmian pokera, a my przedstawimy tu krótki przegląd najciekawszych z nich.

Texas Hold’em, nazywany czasem pokerem sportowym, jest niekwestionowanym liderem wśród najpopularniejszych pokerów. Na początku partii każdy gracz otrzymuje w nim dwie karty własne, a do tego rozdawane są trzy karty wspólne, odkryte na stole, do których dokłada się następnie jeszcze dwie karty. Celem jest złożenie z nich najlepszej kombinacji, pozwalającej wygrać postawioną pulę pieniędzy, znaną także jako „pot”, czyli kocioł. Obowiązuje tu poza tym zasada „karty mówią”.

Oznacza to, że nie trzeba deklarować słownie siły układu. Grając w Internecie, jest on automatycznie podsumowany przez oprogramowanie.
Nieskomplikowane zasady i szybkie, ale emocjonujące tempo rozgrywki, a także duża możliwość stosowania wielu strategii sprawia, że Texas Hold’em cieszy się olbrzymim zainteresowaniem graczy w sieci. Internetowy wariant Texas Hold’em nie różni się zasadniczo pod względem reguł, dlatego ci którzy grali kiedyś w kasynie stacjonarnym, odnajdą się także grając w sieci.

Drugą najpopularniejszą grą tego rodzaju, jest Omaha Hold’em. W jednej partii może grać nawet dziesięciu graczy, natomiast losowość jest tu określana jako średnia do wysokiej. Przyjmuje się, że po raz pierwszy w tego pokera partię rozegrano w słynnym kasynie Golden Nugget w Las Vegas. Zasady są całkiem podobne do Texas Hold’em. Często partię rozgrywa się jednak z tak zwanym limitem puli. Oznacza to, że w danej chwili nie można obstawić wszystkich żetonów. Pula potrafi jednak bardzo szybko wzrosnąć. W najpopularniejszej wersji Omaha, gracz na początek dostaje cztery karty. Na koniec partii trzeba ułożyć kombinację z pięciu kart, w skład których wchodzą dwie karty własne, a także cztery karty wspólne dla wszystkich, wystawione otwarcie na stole. Dzięki powiększonej w ten sposób puli kart do wyboru, częściej zagrywa się tu układy o wysokich wartościach. Wartość układów jest taka sama jak w innych wariantach gry, to znaczy najsłabsza jest para (lub brak innej kombinacji), a najmocniejszy poker. Omaha Poker dla początkujących, rozgrywany w turniejach w których biorą udział mniej zaawansowani gracze, dostępny jest w dużych kasynach online. Choć jak wspomnieliśmy, jest to gra wymagająca nieco więcej umiejętności z zakresu probabilistyki, to gracze, którzy dopiero zaczynają przygodę z pokerem w sieci mogą również spróbować swoich sił.

Siedmiokartowy Stud Poker to jeszcze jedna odmiana pokera, w którą przy jednym stole może zagrać nawet ośmiu graczy. Na początek partii rozdaje się tu dwie karty graczy i tylko jedną odkrytą. W kolejnych rundach licytacji rozdawane są jeszcze cztery karty wspólne, a na koniec jedna karta gracza. Tworzy to bardzo dużą pulę siedmiu kart, z których można stworzyć wiele układów. Jednocześnie, przy tak dużej liczbie kart odkrytych, gracze mogą łatwiej podejmować strategiczną decyzję czy wchodzić do rozgrywki, czy pasować, analizując możliwe układy własne i innych zawodników. Istnieje bardzo wiele odmian tego studa, choć w kasynach rozgrywa się najczęściej podstawową wersję tej ciekawej gry. Przed pojawieniem się Texas Hold’em, ten wariant pokera był najpopularniejszy w kasynach stacjonarnych.